Jesteś 1287 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Lipca 2018        Imieniny: Szymona, Erwina, Kamila
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   Wspólne plany Burmistrza i Prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Drezdenku   /  

Wspólna inicjatywa Burmistrza i Prezesa drezdeneckiego koła Polskiego Związku Niewidomych

W dniu dzisiejszym burmistrz Maciej Pietruszak spotkał się z nową prezes drezdeneckiego koła Polskiego Związku Niewidomych Krystyną Kuchowicz. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy Urzędu ze Związkiem. Podjęto pierwszą wspólną inicjatywę: wystosowano wspólne wystąpienie do Zarządu Dróg Wojewódzkich o zamontowanie sygnalizacji dźwiękowej na drezdeneckich przejściach dla pieszych.

- Cieszę się z nawiązania współpracy ze Związkiem - powiedział burmistrz Maciej Pietruszak - mam nadzieję, że dzięki naszej wspólnej inicjatywie znacząco poprawi się bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących w naszym mieście.

Polski Związek Niewidomych działa w Drezdenku już 60 lat. Na terenie powiatu zrzesza 72 osoby. W najbliższym roku władze koła planują m.in. udział w spartakiadach, organizację majówki i Dnia Białej Laski.
Związek pomaga także osobom z problemami ze wzrokiem poprzez organizację kursów i szkoleń na terenie swoich ośrodków w całym kraju.
 

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Przekaż 1%
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania