Jesteś 1813 osobą na tej stronie
Dziś jest: 20 Września 2018        Imieniny: Mieczysławy, Filipiny, Faustyny
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   sanepid   /  

Wspólna deklaracja realizacji projektu "Odświeżamy nasze miasto. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)"

Z inicjatywy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Drezdenku w dniu 15 Grudnia 2011 roku Burmistrz Drezdenka podpisał List Intencyjny, którego założeniem jest realizaja projektu "Odświeżamy nasze miasto. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)". Założeniem projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego.

Szczegółowym celem projektu jest :

- podniesienie świadomości na temat wpływu dymu tytoniowego na zdrowie, a także uzyskanie poparcia społecznego w zakresie tworzenia stref bezdymnych,

- upowszechnienie wiedzy o istniejącym prawie - nowelizacji ustawy z dnia 9 listopada  1995r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,

- wzmocnienie egzekwowania prawa w miejscach użyteczności publicznej objętych zakazem palenia.

Zadaniami przewidzianymi do realizacji w zakresie projektu to m.in. utworzenie koalicji lokalnych, szkolenia do koordynatorów projektu, policjantów, strażników miejskich, medialne kampanie społeczne, imprezy prozdrowotne skierowane do społeczności lokalnej, akcje jednolitego znakowania stref wolnych od dymu tytoniowego, monitorowanie przestrzegania zakazu palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Grupa docelowa projektu to osoby dorosłe, w okresie trwania projektu czyli do przez 2 lata tj. od 1 października 2011 roku do 30 września 2013 roku na terenie całego województwa.

Realizatorami projektu są: Główny Inspektor Sanitarny, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna i Powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne.

W realizacji projektu realizatorom pomagają partnerzy na szczeblu krajowym są to: Ministerstwo Zdrowia, WHO, Centrum Onkologii,  Fundacja Promocji Zdrowia, Stowarzyszenie Manko.

Partnerami na szczeblu regionalnym i lokalnym są: Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Wojewódzka Poradnia Onkologiczna w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp., Urzędy Miast i Gmin, Policja, Straż Miejska, lokalni liderzy zdrowia, media, firmy i instytucje lokalne.

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Geoportal
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania