Dziś jest: 23 Listopada 2017        Imieniny: Klemensa, Adeli, Felicyty
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   SUKCES SIATKAREK PLAŻOWYCH " UKS SOKÓŁ"   /

SUKCES SIATKAREK PLAŻOWYCH " UKS SOKÓŁ"

Maria Sapór i Agata Traczyk wywalczyły srebrny medal na Młodzieżowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski o „Puchar Bałtyku”. Zawody odbyły się w Niechorzu, a była to ich XIII edycja. Przez 4 dni o cenne trofeum siatkarskie rywalizowało około 60 par kadetek , kadetów, juniorek i juniorów z całej Polski i Estonii . Turniej posiada certyfikat Europejskiej Federacji CEV i należy do najsilniej obsadzonych w kraju.

W półfinale kadetek nasza para pokonała zespół Kadry Narodowej z SMS Łódź ale w finale uległa innym reprezentantkom Polski 0:2. W turnieju juniorek uplasowały się również na dobrym 7 miejscu.

Do tych najważniejszych zawodów w roku Marysia i Agata przygotowywały się przez ostatni miesiąc – dzień w dzień trenując ciężko w hali , lasku miejskim i na piasku.

Na koniec dziękuję sponsorom : Panom Burmistrzom i Radzie Miejskiej , Panu Edwardowi Buśko z Nadleśnictwa Karwin , Victaulic Polska i firmie przewozowej Radtrans Michał Tatarzyński – za zakup strojów .