Dziś jest: 25 Lipca 2017        Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentego
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   Siatkarki SOKOŁA wróciły z tarczą   /

SREBRO I AWANS DO MP JUNIOREK SOKOŁA

Po raz drugi z rzędu siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” zdobyły srebrny medal Mistrzostw Województwa Lubuskiego i awansowały do 1\8 Finału Mistrzostw Polski. Skład UKS Sokół : Maria Sapór , Agata Traczyk , Agnieszka Jachimowicz , Marta Szczetyńska , Martan  Zbrzyzna , Marta Drzymała , Dagmara Gaudyn, Aleksandra Przybysz , Iga Wysocka.

Medale zapewne tradycyjnie LZPS prześle nam w kartonie , bo tak władze związku traktują sport młodzieżowy a była przecież  ku temu świetna okazja w czwartkowy wieczór podczas meczu mistrza- Zawiszy Sulechów i wicemistrza z Drezdenka . Sokół przegrał to spotkanie 1:3 ale cieszy wysoki poziom spotkania . Drużyna gości to przecież najwyższa półka w Polsce.

Na Mistrzostwa Polski wyjeżdżamy w piątkowy poranek do Szczecina gdzie zapewne nie będziemy faworytami ale też na pewno dziewczyny  tanio skóry nie sprzedadzą . Przypomnę , że przed 3-laty były trzecie w ćwierćfinale MP w Raciborzu a już na pewno sukces pary Traczyk – Sapór w plażówce będzie budził respekt u rywali .

Siatkarki SOKOŁA wróciły z tarczą

Przez 3 dni dziewczyny z Drezdenka walczyły w 1/8 Finału Mistrzostw Polski w Szczecinie. Pierwszy mecz z Tygrysami Strzelin, zwycięski 3:2, dodał animuszu, ale i możliwość awansu dalej. Spotkanie z SMS Poznań tylko na początku każdego seta było wyrównane, później dominowały już tylko wicemistrzynie Wielkopolski naszpikowane kadrowiczkami.

Mecz o awans do półfinału MP z gospodyniami, mimo porażki 0:3, był bardzo zacięty i wyrównany. O końcowych losach każdego seta decydowała porażająca zagrywka szczecinianek.

UKS Sokół zajął 3 miejsce  i zebrał wiele braw, i pozytywnych recenzji. Dziewczyny pokazały profesjonalizm i pełne zaangażowanie. No cóż. Za rok spróbujemy jeszcze raz !!!