Jesteś 859 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Września 2018        Imieniny: Ireny, Stefanii, Irmy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Dzień Książki dla Dzieci   /   W Bibliotece Publicznej w Drezdenku 23.04.2013   /  

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Publicznej w Drezdenku

23.04.2013 r. dzieci z grup Biedronek i Misiów wraz ze swoimi paniami Emilią Staszak i Renatą Kozielec odwiedziły po raz pierwszy  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  im. J. Tischnera w Drezdenku. Okazją  do spotkania z panią Danutą Halicką był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Pani Danuta przeczytała dzieciom list w formie zagadki, której rozwiązaniem było hasło „książka”. Przedszkolaki dowiedziały się ciekawostek na temat tego święta, oglądały krótką prezentację multimedialną, różne książki przeznaczone dla najmłodszych, rozwiązywały zagadki, a następnie wysłuchały bajki pt.: „Zajęcza chatka ”oraz wiersz „Ptasie radio”  Juliana Tuwima. Dzieci bawiły się w zabawę „Chór ptaków”, a także zaprezentowały pani Danusi zabawę ze śpiewem „Glowa, ramiona”.

Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami. Wspólnie z panią Renatą wręczyłyśmy pani Danucie „Kilka zagadek, łamigłówek o książkach, baśniach i nie tylko…” (pomysłu pani Renaty) wykonanych w formie książki oraz komplet zakładek do książek.

                                                                                                                                                                                                   Emilia Staszak

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Anna Kandel
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania