Jesteś 715 osobą na tej stronie
Dziś jest: 17 Stycznia 2018        Imieniny: Antoniego, Jana, Rościsława
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   OBWIESZCZENIE DOTYCZĄCE OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO   /  

OBWIESZCZENIE DOTYCZĄCE OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO

W związku z wejściem w życie w dniu 31 grudnia 2012 r. ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U. z 2012 r., poz. 1407) zmianie uległy zapisy ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych ( t. j. Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 993 ze zm.).  Na mocy nowej ustawy wprowadzono zmiany dotyczące wykonania obowiązku meldunkowego:

  • Aby dokonać zameldowania na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące nie ma konieczności wymeldowania się w dotychczasowym miejscu pobytu stałego lub czasowego. Wymeldowanie to następuje automatycznie przy zameldowaniu w nowym miejscu.
  • Czynność zameldowania na pobyt stały i czasowy trwający ponad 3 miesiące można dokonać osobiście lub przez pełnomocnika legitymującego się pełnomocnictwem udzielonym na podstawie art. 33 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego na piśmie lub zgłoszonym do protokołu w urzędzie gminy właściwym ze względu na nowe miejsce pobytu osoby. Obowiązek zameldowania w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące musi nastąpić najpóźniej w 30 dniu zmiany miejsca pobytu.

 

 

 

BURMISTRZ DREZDENKA

MACIEJ PIETRUSZAK

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

OWES
drzewa_i_krzewy
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania