Jesteś 844 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Października 2018        Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   Flauto Dolce

Osiągnięcia Flauto Dolce

Muzyka dawna nie cieszy się taką popularnością jak Pop, Rap czy Rock. Nie usłyszymy jej w radio czy w telewizji. W każdym razie nie tak często. Jednak kiedy muzycy przedstawiający sztukę dawną pojawiają się na scenie, szybko trafiają ze swoją twórczością do serc odbiorców.

Tak też było ostatnim razem, kiedy 22 maja Zespół Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” z Drezdenka, pod opieką pana Adama Deneki pojechał do Gorzowa Wlkp. na Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych. Członkowie zespołu: Jędrzej Lehmann, Piotr Rezler, Paulina Stube i Maciej Weidemann z Gimnazjum nr. 1 im. Józefa Nojiego w Drezdenku przedstawili swoje zdolności w utworach Marsz Beethovena oraz Allemande Pierre Phalese. Wykonali je na kopiach instrumentów dawnych – fletach podłużnych, prezentując się w pięknych strojach renesansowych. Tak jak w roku ubiegłym, zespół powalił konkurencję na kolana, zdobywając tytuł laureata.

Nie jest to pierwszy sukces „Flauto Dolce”. Członkowie od kilku lat czynnie biorą udział w wielu przeglądach odbywających się m.in. w Pelplinie, Kaliszu Pomorskim, Świeradowie Zdrój, Reczu czy Trzcińsku Zdrój. Na Festiwalu „Schola Cantorum” trzy lata z rzędu zespół był zauważany przez jury. Koncertuje w Polsce, jak i za granicą, a w październiku 2011r wydał swoją płytę.

Chciałam dodać, iż członkowie zespołów muzyki dawnej to prawdziwi artyści, którzy swoją wrażliwością ratują nasz świat przed komercyjną zagładą. Z całego serca Wam dziękuję i życzę siły do trwania w tym, co robicie.

  • autor: Ewa Butrym
wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania