Jesteś 630 osobą na tej stronie
Dziś jest: 15 Sierpnia 2018        Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy   /  

Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Lubuszanki pod dobrą opieką

 

Trwa kontrola gabinetów ginekologicznych w naszym regionie. Wybrano pięć gabinetów, które mają największy odsetek wyników cytologicznych nie nadających się do oceny. Chodzi o to, czy pobierany materiał można poddać badaniom. Specjaliści sprawdzają, czy gabinety  działają prawidłowo, czy mają odpowiedni sprzęt i jak funkcjonują. W lubuskiem jest około 150 gabinetów, które wykonują badania cytologiczne w ramach umowy z NFZ.

Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy skierowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, aktualnie objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ. To one otrzymują raz na 3 lata imienne zaproszenie do gabinetu ginekologicznego (etap podstawowy programu), w celu wykonania badania cytologicznego. Już niebawem ruszy kolejna wysyłka zaproszeń na takie badania. Każda kobieta uczestnicząca w programie ma zapewnioną kompleksową i wieloetapową opiekę medyczną.

• w przypadku podejrzenia nieprawidłowego wyniku badania cytologicznego w etapie diagnostycznym, pacjentka jest kierowana na powtórne badanie cytologiczne lub do placówki etapu pogłębionego, na badanie kolposkopowe wraz z biopsją, czyli pobraniem celowanych wycinków z tarczy szyjki macicy oraz wyłyżeczkowaniem kanału szyjki i ewentualnie jamy macicy;
• w przypadku potwierdzenia diagnozy pacjentka kierowana jest do leczenia na oddział onkologiczny.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

OWES
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania