Jesteś 813 osobą na tej stronie
Dziś jest: 15 Października 2018        Imieniny: Teresy, Jadwigi, Aurelii
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Wakacje   /   Wakacje 2013   /   "Brzydkie Kaczątko"

     Dnia 17 lipca  2013 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Drezdenku odbyły się warsztaty na  których  dzieci wykonywali  jajka z szarego papieru i taśmy klejącej. W przygotowanie jajek dzieci bardzo się zaangażowały, co widać na załączonych fotografiach . Następnego dnia odbyło się spotkanie w formie dramy na podstawie bajki ,,Brzydkie Kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Po  wysłuchaniu  bajki  dzieci miały za zadanie wykluć się z jajek przygotowanych  dzień wcześniej. Bardzo wczuli się w te role, jakie im przypadły do odegrania. Poczuły,  jak to jest znajdować się  w ciasnej skorupce, gdzie jest mało miejsca i jak wykluwają się małe kaczątka. Przy wychodzeniu z jajek było wiele śmiechu. Na końcu wykluło się brzydkie kaczątko. W tą postać  wcielił się kolega Kuba. Różniło  się ono od innych, było  większe, strasznie brzydkie, szare, pokraczne i śmieszne. Wszyscy dali  mu odczuć, że jest inne. Popychali go, wyśmiewali się, drwili z niego.

Dzieci dowiedziały się o postawie pełnej życzliwości i akceptacji dla innych czyli o tolerancji. Szukały w słownikach pojęć bliskoznacznych  takich jak: akceptacja, poszanowanie innych, szacunek dla inności, wielkoduszność, wyrozumiałość  i zapisały je na kartce. Odegrały kilka scenek ,w których pokazały jak można przeciwstawić się nietolerancji, pomóc osobom nieakceptowanym przez innych. Rozmawialiśmy także jak to jest z tolerancją w życiu codziennym. Kuba, który grał rolę tego „innego” kaczątka mówił ,że czuł się nieswojo ,i że było mu smutno i przykro gdy inni wytykali go palcami i szeptali niemiłe słowa pod jego adresem.

Na zakończenie spotkania uczestnicy odegrali scenki pokazujące przemianę brzydkich kaczątek w piękne łabędzie i ich wzbicie się do lotu. Uważam zajęcia za udane i pouczające . Dla dzieci było to połączenie zabawy z twórczą aktywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Miały one okazję do pokazania swoich emocji za pomocą języka ciała .Wzbogaciły też swoje słownictwo ,i najważniejsza rzecz, poznały znaczenie tolerancji i otwartości wobec innych a to były główne cele zajęć.

                                                                 

 

"Brzydkie Kaczątko"

„Milion przygód z książką”- zajęcia warsztatowe w formie dramy na podstawie bajki pt. „Brzydkie Kaczątko”  H. Ch. Andersena w bibliotece oddział dla dzieci – Drezdenko.

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania