Jesteś 572 osobą na tej stronie
Dziś jest: 16 Października 2018        Imieniny: Gawła, Ambrożego, Aurelii
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2014   /   Wywiad z Burmistrzem Drezdenka w Radiu Zachód

WYWIAD Z BURMISTRZEM DREZDENKA W RADIU ZACHÓD

24 stycznia 2014r. dziennikarz Radia Zachód, Marcin Sasim, przeprowadził wywiad z Burmistrzem Drezdenka Maciejem Pietruszakiem. Tematem rozmowy było m.in. wpisanie  przez Zarząd Województwa Lubuskiego do budżetu  bieżącego roku I etapu budowy obwodnicy Drezdenka. W wywiadzie Burmistrz stwierdził, iż jest to bardzo ważna inwestycja ze względu na wzmożony ruch na drogach wojewódzkich, przebiegających przez Drezdenko (od 4 do 7 tys. pojazdów na dobę) i ze względu na strategię gospodarczą: w kontekście kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego, jak również podstrefy gospodarczej. Jest to realizacja o znaczeniu ponadregionalnym. Brak obwodnicy Drezdenka stanowi istotne utrudnienie w ruchu pojazdów z północy na południe. Zaangażowanie finansowe gminy w budowę obwodnicy Drezdenka to koszt dotychczasowy około 1,5 mln zł.

Kolejnym wątkiem rozmowy były dochody dla gminy pozyskane z tytułu podatku od eksploatacji kopalni ropy i gazu Lubiatów. W związku z funkcjonowaniem kopalni otwiera się przed nami świetna perspektywa - wzrosną dochody gminy o kwotę powyżej 10 mln zł. Poza tym kopalnia stanowi zachętę dla innych inwestorów. W chwili obecnej podstrefa Drezdenko jest jedną ze wskazanych w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów skierowanego obecnie do uzgodnień międzyresortowych. Mamy listy intencyjne na cały obszar strefy. W ciągu kilku lat powstaną firmy i to w sposób radykalny zmieni sytuację na rynku pracy w gminie Drezdenko, jak i w powiecie.

W związku z prawie 60-cio milionowym budżetem gminy zaplanowano na rok bieżący około 30 inwestycji w mieście i gminie: m.in. budowa II etapu kanalizacji w Nowym Drezdenku, budowa dróg w mieście i na wsiach, inwestycje związane z poprawą infrastruktury oświatowej: 3 place zabaw dla dzieci z programu „Radosnej Szkoły”, remonty szkół, opracowanie dokumentacji wodociągowych i kanalizacyjnych w gminie.

Poniżej link do storny, na której znajduje się wywiad z Burmistrzem Drezdenka Maciejem Pietruszakiem

http://www.zachod.pl/radio-zachod/gosc-radia-zachod/maciej-pietruszak/

 

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania