Jesteś 480 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Września 2018        Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Dzień Książki dla Dzieci   /   W magicznym świecie zwanym Książką 6-7.03.2014   /  

W magicznym świecie zwanym Książką

     O pozytywnym wpływie czytania na rozwój dzieci wiedzą wszyscy, a zwłaszcza rodzice. Dzięki wizycie w Bibliotece Publicznej wiedzą o tym również drezdeneckie przedszkolaki.

     Blisko siedemdziesięcioro sześciolatków z Przedszkola Publicznego wzięło udział w zajęciach poświęconych baśniom i korzyściom wynikającym z czytania. Najmłodsi dowiedzieli się jak należy dbać o książki, poznali regulamin ich poszanowania. Dzieci przyznawały, że niektóre z jego punktów zdarza się łamać nawet ich rodzicom i obiecały ich o tym uświadomić. Przedszkolaki znakomicie poradziły sobie z serią zagadek przygotowanych na ten dzień, okazało się, że świat baśni nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Często przed przeczytaniem nawet połowy rymowanki cała sala przekrzykiwała się w odpowiedziach. Z wielkim zapałem brały udział w zabawach ruchowych, zwłaszcza chętnie sprawdzały, czy są prawdziwymi księżniczkami i książętami siadając na poduszce, pod którą ukryte były ziarna grochu w postaci piłeczek. Wiele radości przyniosło im również poznawanie nowej piosenki "Bajeczki, książeczki" i śpiewanie jej razem z prowadzącymi zajęcia. Najmniej atrakcyjne dla dzieci okazało się słuchanie krótkiego opowiadania o przewadze książki nad bajkami oglądanymi w telewizji i kinie. Sześciolatki nie potrafiły się skoncentrować na czytaniu dłużej niż pięć minut i trzeba je było po prostu przerwać. Jak przyznały wychowawczynie, taka  sytuacja spotyka je na co dzień i czytanie powoli staje się formą kary a nie nagrody. Spośród tak dużej  grupy, tylko jedna dziewczynka była zawiedziona tym, że dalszą część historii pozna dopiero w przedszkolu. Natomiast wszystkie dzieci z radością obejrzały film o przygodach Koszmarnego Karolka, który brał udział  w konkursie czytelniczym. Ekranizacja opowiadania Franceski Simon zachęciła maluchy do wypożyczenia książek  z tej serii i przestrzegła przed zgubnym skutkiem lekceważenia książek. Przedszkolaki opuszczały bibliotekę uśmiechnięte i zadowolone, organizatorki zajęć obserwowały je nieco zasmucone - z roku na rok czytelnictwo systematycznie spada a jak mówi przysłowie "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".

       Drodzy rodzice, dziadkowie i wszyscy, którzy mają wpływ na wychowanie najmłodszego pokolenia - czytajmy małym Jasiom by wyrośli kiedyś na mądrych Janów!

Galeria zdjęć

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania