Jesteś 722 osobą na tej stronie
Dziś jest: 22 Września 2018        Imieniny: Joachima, Maurycego, Darii
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Warsztaty scenariuszowe - Zbigniew Masternak 24.03.2014   /  

Warsztaty scenariuszowe

Puchatek niedoszły morderca i o marzeniach pewnego kulturysty

      Kolejny raz Biblioteka Publiczna w Drezdenku miała przyjemność zaprosić mieszkańców  na spotkanie z niebanalną i inspirującą postacią. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedział Zbigniew Masternak - pisarz i scenarzysta filmowy, który zgodził się poprowadzić warsztaty scenariuszowe dla młodzieży.

     Autor "Księstwa" opowiedział młodym adeptom sztuki filmowej o trudnej drodze od pomysłu na film i scenariusza do przeniesienia go na ekrany kinowe. Przyznał,  że od momentu, w którym dowiedział się, że jego powieści zostaną zekranizowane do premiery minęły cztery lata wytężonej pracy. Masternak zachęcił młodych do szukania własnej drogi w życiu i nie poddawania się pomimo przeciwności. Uczniowie drezdeneckich gimnazjów oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mieli okazję sprawdzić swój talent filmowy - w ramach zadania praktycznego każda z grup miała napisać krótkie opowiadanie ściśle związane  z Drezdenkiem. Młodzież wykazała się kreatywnością i tak świeżym spojrzeniem na swoje przyszłe etiudy, że pozytywnie zaskoczony był nawet sam mistrz. Spośród propozycji najbardziej godna uwagi okazała się historia Kubusia Puchatka, który pod pozorem wizyty w przedszkolu odwiedza Drezdenko i planuje serie morderstw miejscowych dzieci. Przyszli scenarzyści pisali również m. in. o rozterkach staruszki wybierającej między modlitwą różańcową a truskawkowymi lodami oraz o chorowitym chłopcu, który dzięki swej determinacji osiągnął sukces i został światowej sławy kulturystą.

     Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z twórczością gościa i obejrzeli fragment "Księstwa" - ekranizacji jego trzech debiutanckich powieści. Dzięki temu nasi uczniowie kolejny raz zdobyli jego uznanie. Zaprezentowany dramat zdecydowanie należy do trudnego  i ambitnego kina, a zebrał bardzo pozytywne recenzje i wzbudził ich zainteresowanie.

     Zbigniew Masternak pochodzi z małej miejscowości, gdzie nigdy nikt z nie przypuszczał,  że chłopak zakochany w piłce nożnej osiągnie tak wiele w świecie filmu. Mamy nadzieję, że spotkanie z nim zainspiruje drezdenecką młodzież do rozwijania swoich pasji i spełniania marzeń. Naszym marzeniem jest, to by za kilka-kilkanaście lat takie warsztaty poprowadził jeden z dzisiejszych uczestników.

 

Paulina Boczek

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Zbigniew Masternak
    Zbigniew Masternak
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania