Jesteś 1246 osobą na tej stronie
Dziś jest: 20 Października 2018        Imieniny: Ireny, Kleopatry, Wendelina
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   KONKURSY   /   Konkurs recytatorski poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej 12.06.2014r.
wyświetl galerię w Cooliris

Rozstrzygnięcie konkursu

Wielka poezja i mali recytatorzy

     Już po raz trzeci młodzi adepci trudnej sztuki recytacji spotkali się w Bibliotece Publicznej by zmierzyć się z wierszami Wisławy Szymborskiej. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się Magdalena i Milena Nowaczyk - siostry, które udowadniają, że miłość do poezji wpisaną mają w DNA.

     W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Drezdenka i Strzelec Krajeńskich. Ich zmagania obserwowało jury w składzie: Danuta Ciesielska - emerytowana nauczycielka języka polskiego, Alicja Zachciał - nauczycielka i Wiesław Pietruszak - wicestarosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Każdy występ był oceniany pod względem interpretacji, dykcji, opanowania pamięciowego oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

     Gościem specjalnym konkursu był burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, który pojawił się w bibliotece by życzyć uczestnikom powodzenia. Jako polonista zwrócił uwagę na to jak ważną rolę pełni poezja w życiu człowieka, zwłaszcza młodego, u którego dopiero kształtuje się wrażliwość. Podkreślił również, że dzięki konkursom takim jak ten, pamięć o wielkiej polskiej noblistce przetrwa również w świadomości najmłodszych pokoleń, które mają szansę poznać jej twórczość.

     Uczniowie podeszli do postawionego im zadania bardzo ambitnie i wybierali często trudne utwory poruszające tak "dorosłe" tematy jak: kruchość istnienia, śmierć dziecka, terroryzm. Wszyscy byli doskonale przygotowani, ich interpretacje zaskakiwały dojrzałością, co znacznie utrudniało wybór zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych na podium znaleźli się: Magdalena Nowaczyk - pierwsze miejsce (SP nr 1 w Drezdenku), Natalia Szwinto - drugie miejsce (SP nr 1 w Drezdenku), Oliwer Borenstein - trzecie miejsce (SP nr 1 w Drezdenku). Wyróżnienie otrzymała Sara Gaweł (SP nr 1 w Drezdenku) Spośród gimnazjalistów najlepsze okazały się: Milena Nowaczyk - pierwsze miejsce (Gimnazjum nr 1 w Drezdenku), Aleksandra Falkowska - drugie miejsce (Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Kraj.), Magdalena Kowczyk - trzecie miejsce (Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Kraj.). Wyróżnienie powędrowało do Darii Loc z Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich.

     Organizatorzy konkursu pragną szczególnie podziękować sponsorom nagród dla laureatów : Urzędowi Miejskiemu w Drezdenku, hurtowni „Alfa”, przedsiębiorstwu handlowemu „Wicher”, księgarni „Marina”, sklepowi myśliwskiemu „Leśnik”, hurtowni „Terjan” oraz księgarni „Papirus”.

     Na zakończenie konkursu zebrani wysłuchali jeszcze jednego wystąpienia - swój wierszyk zaprezentowała pięcioletnia Zuzia, która marzyła by wystąpić przed publicznością. Mamy nadzieję, że to nie ostatni występ małej recytatorki w naszej bibliotece i już za kilka lat będzie reprezentowała swoją szkołę podczas kolejnej edycji konkursu.

                                                                                   Paulina Boczek

 

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania