Jesteś 588 osobą na tej stronie
Dziś jest: 19 Stycznia 2018        Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Otwarcie wystawy fotograficznej "Marcella Sembrich-Kochańska 01.07.2014   /  

Do 31 lipca w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera można oglądać wystawę fotograficzną „Marcella Sembrich-Kochańska. Zapomniana primadonna.” Wystawa powstała z okazji przypadającej w 2008 roku 150 rocznicy urodzin wielkiej polskiej artystki. Została przygotowana przez artystę fotografika Juliusza Multarzyńskiego. Wystawa odwiedziła już prawie wszystkie teatry operowe w Polsce, aż zawitała do Drezdenka.

Stanowi ona fotograficzną opowieść o karierze polskiej śpiewaczki. Prezentuje nie tylko archiwalne zdjęcia artystki, ale również fotografie jej partnerów scenicznych m. in. Adama Didura oraz Jana i Edwarda Reszke. Na wystawie znajdują się zdjęcia teatrów, w których występowała Marcella Sembrich-Kochańska, mapy Ameryki Północnej i Europy pokazujące miejsca z nią związane, dedykowane dla niej listy i życzenia m. in. od Enrico Caruso, Heleny Modrzejewskiej, Ignacego J. Paderewskiego, Giacommo Pucciniego, Jana i Edwarda Reszke, Giuseppe Vevdiego.

Teresa Debaere

 

Otwarcie wystawy

wyświetl galerię w Cooliris
  • Zespół Muzyki Dawnej Flauto Dolce
  • Antonina Kowtunow
  • Józef Cabaj
  • Maciej Pietruszak
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

SMS GMINA INFO
drzewa_i_krzewy
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania