Jesteś 959 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Września 2018        Imieniny: Ireny, Stefanii, Irmy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Wieczór autorski Tomasza Walczaka 12.08.2014   /  

Fantasmagorie pana W.

Kim są poeci? Przemykają obok nas niepostrzeżenie zwykli szarzy księgowi  lub barwne ptaki, których sam  sposób bycia skanduje „Jestem artystą!”.  Czym jest poezja?  Ubieraniem emocji w słowa, czym lepiej skrojone i dopasowane, tym dobitniej trafiają do serc i umysłów. Podczas wieczoru autorskiego w Bibliotece Publicznej Tomasz Walczak błyszczał wyjątkowo dobrze skrojoną granatową marynarką.

Pochodzący z Drezdenka poeta promował najnowszy tomik wierszy „Fantasmagorie”, prezentował swoje utwory oraz chętnie i barwnie opowiadał o pasji i życiu zawodowym. Mówił o przywiązaniu do rodzinnego miasta, któremu poświęcił pierwszy wiersz tomiku. Drezdenko jest dla niego ostoją, miejscem, gdzie regeneruje siły i wspomina szumną młodość. To również miejsce, w którym rozpoczęła się jego przygoda z poezją. Współprowadząca spotkanie Edyta Dobrychłop-Amrogowicz przygotowała serię pytań, które przybliżyły zgromadzonym sylwetkę bohatera wieczoru. Tomasz Walczak jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, zawodowo zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną  w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w  Elblągu. Jest założycielem i opiekunem artystycznym Teatralnego Studia Młodych Alter Ego oraz Teatru Integracyjnego "Dwie Twarze".

„Fantasmagorie” to bardzo osobisty i szczery tomik, powstał w okresie wyjątkowo trudnym dla autora – walki z białaczką. Jak sam przyznał, pomimo silnej wiary w wyzdrowienie tomik był formą pożegnania z życiem i najbliższymi. Na szczęście los okazał się dla niego łaskawy i  pozwolił mu tworzyć i pracować dalej. Piętno śmierci odcisnęło się na jego twórczości, świat jaki ukazują „Fantasmagorie” to świat ludzi nieszczęśliwych, samotnych i grających kogoś kim nie są. Dotyczy to zwłaszcza ulubionych bohaterów autora – „brzydkich ludzi”. Autor zmaga się z tak trudnymi tematami jak odchodzenie, samobójstwo,  brak zrozumienia, życiowa małostkowość. Pomimo to, tomik niesie pozytywne przesłanie – każdy darowany dzień należy celebrować, a wszystko to co złe i brzydkie - zwalczać. A nikt nie wie tyle o walce co Tomasz Walczak.

Paulina Boczek

wyświetl galerię w Cooliris
  • Tomasz Walczak
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

OWES
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania