Jesteś 538 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Września 2018        Imieniny: Ireny, Stefanii, Irmy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2014   /   Przewodnik przyrodniczo - turystyczny   /  

Przewodnik przyrodniczo - turystyczny

Walory Sołectw Gminy Drezdenko – przewodnik przyrodniczo-turystyczny o Drezdenku i okolicznych miejscowościach

W dniu 02 kwietnia 2014 roku Gmina Drezdenko podpisała umowę przyznania pomocy z Samorządem Województwa Lubuskiego dla operacji z zakresu małych projektów
pt. „Walory Sołectw Gminy Drezdenko - przewodnik przyrodniczo-turystyczny o Drezdenku i okolicznych miejscowościach” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW 2007-2013.

Przedmiotowa operacja polegać będzie na opracowaniu oraz wydaniu przewodnika przyrodniczo-turystycznego, mającego na celu promowanie walorów przyrodniczych sołectw Gminy Drezdenko. Podstawowym celem zadania jest promocja przyrody miejscowości wiejskich usytułowanych na terenie Gminy Drezdenko.

Jednym z głównych założeń realizowanego projektu jest udział i zaangażowanie miejscowej społeczności oraz instytucji publicznych w powstawaniu przewodnika przyrodniczo-turystycznego. W tworzeniu zawartości publikacji partycypować będą mieszkańcy wszystkich sołectw. Opracowana została specjalna matryca, która służyć ma zdobyciu informacji dotyczących tych miejsc, które w ocenie mieszkańców są warte umieszczenia w przewodniku. Pozyskane informacje, stanowić będą kanwę, na której oparte zostaną treści mające znaleźć się w publikacji. Podpisane zostały listy intencyjne pomiędzy Nadleśnictwem Karwin, Nadleśnictwem Smolarz oraz Gminą Drezdenko w zakresie gromadzenie materiałów (tekstów, opracowań, fotografii) na temat przyrody sołectw zlokalizowanych na terenie Gminy. Ostateczna redakcja i weryfikacja warstwy tekstowej oraz fotograficznej przewodnika realizowana będzie przy współpracy ipomocy pracowników Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. F. Grasia w Drezdenku.


Wnioskowana kwota pomocy: 24 227,18 zł.

Maksymalny poziom dofinansowania operacji: 80 % wydatków kwalifikowalnych projektu.

Przewodnik przyrodniczo-turystyczny będzie kolportowany w formie nieodpłatnej. Przewodnik będzie dostępny w Punkcie Informacji Turystycznej w Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia  przy placu Wolności w Drezdenku oraz w Urzędzie Miejskim w Drezdenku u osoby zajmującej stanowisko ds. kultury, sportu, turystyki i promocji. Egzemplarze przewodnika trafią do okolicznych bibliotek i szkół.

Termin realizacji projektu: wrzesień 2014 roku

Przewodnik wersja PDF do pobrania

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Geoportal
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania