Jesteś 622 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Lipca 2018        Imieniny: Szymona, Erwina, Kamila
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Spotkanie autorskie z Wiesławem Ochmanem 24.10.2014   /  

Och man!

Myśląc o śpiewakch operowych, zwłaszcza tak utytułowanych i cenionych jak Wiesław Ochman, nie sposób nie uznać, że to postacie pomnikowe, oślepiające blaskiem swoich dokonań. Z takim przekonaniem wybierałam się na piątkowe spotkanie w bibliotece, na szczęście tym razem byłam w błędzie. Całkowitym błędzie i dawno tak bardzo nie ucieszyła mnie żadna pomyłka. 

Wiesław Ochman okazał się zupełnym zaprzeczeniem stereotypu wielkiej gwiazdy muzyki poważnej. Ba! Okazał się również zaprzeczeniem samej powagi. Gość opowiadał o swojej karierze dość nietypowo - anegdotami, każda kolejna budziła nowe wspomnienia i była pretekstem do następnej historii. Powiedzieć, że uczestnicy spotkania byli rozbawieni, to jak skłamać - sala rechotała i wybuchała śmiechem co kilka minut. Prawie półtoragodzinne spotkanie było rewelacyjnym sposobem na odstresowanie i wyćwiczenie mięśni szczęki.  

Gość wieczoru wspominał początki swojej drogi zawodowej, osoby, którym zawdzięcza to kim dziś jest, występy na największych scenach świata oraz  współpracę ze znamienitymi artystami operowymi. Ochman opowiadał również o drugiej wielkiej pasji jaką jest malarstwo. Chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania, nawet jeśli pytający znali odpowiedź lepiej niż on sam.  Jeżeli jednak nie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, to na pewno znikną po lekturze "Meandrów", wywiadu-rzeki z artystą dostępnym na półkach biblioteki. 

W wszechobecnych programach typu talent show mówi się często,  że najważniejszą cechą artysty jest magnetyczna osobowość. Jeżeli ktoś potrzebuje zmaterializować to pojęcie, odpowiedź jest prosta - Wiesław Ochman. 

 

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Unia Światłowodowa
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania