Jesteś 481 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Października 2018        Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2014   /   Akademia Piłkarska Reissa

Akademia Piłkarska Reissa

Piłka nożna to obecnie najbardziej popularna dyscyplina sportu w Polsce. Grają w nią zarówno dzieci jak i dorośli. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać w lepszej kondycji ciało i umysł. Im szybciej zadbamy o ruch naszego dziecka, tym dla niego lepiej. Akademia Piłkarska Reissa to jedna z największych szkółek sportowych w Europie Środkowej dla dzieci 4- letnich i starszych. Jak opowiada sam Piotr Reiss: „Zajęcia w Akademii polegają przede wszystkim na zabawach z piłką i ogólnych ćwiczeniach ruchowych, które oswajają dziecko ze sprzętem sportowym oraz pracą w zespole. W starszych grupach pracujemy m.in. nad motoryką dzieci, uczymy ich elementów techniki, taktyki oraz bycia kreatywnym piłkarzem”.
Od około roku Akademia Piłkarska Reissa otworzyła swe podwoje dla młodych talentów w Drezdenku. Doświadczona kadra trenerska: Wiesław Kaczmarek, Karol Szczygielski, Damian Matela oraz Radosław Bugała zapewnia zajęcia na najwyższym poziomie. Dzieci uczą się poprzez zabawę, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności piłkarskie. Trenerzy wprowadzają wiele gier oraz zabaw z piłką, które stymulują i rozwijają tzw. pamięć ruchową, koordynację i refleks u młodych zawodników.
Akademia Piłkarska Reissa posiada własny system rozgrywek ligowych: Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, które odbyły się w sobotę 18 października na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Udział w takim turnieju to okazja do sprawdzenia własnych umiejętności i sportowej rywalizacji z rówieśnikami. W zawodach brały udział dzieci z Drezdenka, Piły, Wyrzysk oraz Trzcianki. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe : grupa A – przedszkolaki, grupa B- dzieci 7-9 lat oraz grupa C- dzieci 10-13 lat. W tym turnieju nie było przegranych, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami! Zamiast grać na komputerze lub siedzieć przed telewizorem i ćwiczyć kciuk podczas przeglądania kanałów telewizyjnych, te dzieciaki wybrały sport i zdrowie.
Po piłkarskich zmaganiach zawodnicy otrzymali z rąk burmistrza Macieja Pietruszaka statuetki oraz gratulacje dla drużyn: za walkę, ambicję i dużą dawkę emocji dla kibiców zgromadzonych na boisku. Te słowa mają zachęcić młodych sportowców do kontynuowania kariery futbolowej, wszak „czym skórka za młodu nasiąknie …”.

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania