Jesteś 546 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Stycznia 2018        Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Ferie zimowe   /   Ferie zimowe 2015   /  

27.02.2015 o godz. 9:15 - niespodzianka dla najmłodszych. Występ teatru Art-Re- studio małych form teatralnych z Krakowa. Pełen komicznych sytuacji i humoru spektakl rozśmiesza, a zarazem uczy dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.

 

O tym co wilk pokazał w bibliotece

     Czas błogiego lenistwa dla uczniów właśnie minął - skończyły się ferie zimowe i pora wracać do szkoły. By uprzyjemnić im ostatnie dni wolności od obowiązków Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych na przedstawienie teatralne z prawdziwego zdarzenia.

     W ostatni piątek ferii biblioteczna sala wypełniła się po brzegi przedszkolakami i uczniami, którzy z niecierpliwością czekali na krakowskich aktorów. A było na co czekać! Teatr Art-Re zaprezentował przedstawienie "Wilk i zając" na podstawie kultowej rosyjskiej bajki. Zaskakujący był fakt, że większość dzieci dobrze zna i lubi tych bohaterów, którzy bawili ich rodziców, a nawet dziadków. Aktorzy przedstawili trzy sceny z życia tej sympatycznej pary, która tak jak w oryginalnej wersji, spędzała większość czasu na gonitwie i ucieczce. Aktorzy nie tylko zapewniali najmłodszym rozrywkę, ale również przekazywali im wartościowe nauki - o prawidłowym żywieniu, dbaniu o zdrowie zębów oraz o przepisach ruchu drogowego. Największą radość przynosiło dzieciom zaproszenie na scenę - maluchy mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, przymierzyć kostiumy i odegrać rolę w przedstawieniu. Dzieci bawiły się wyśmienicie - co chwila sala wypełniała się gromkim śmiechem i radosnymi piskami, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Niektóre maluchy obawiały się o los zająca, którego wilk chciał przyrządzić w śmietanie, na szczęście ta dwójka doszła do porozumienia i przedstawienie zakończyło się wezwaniem do przyjaźni, która sprawi, że już nigdy nikt nie zostanie sam. Na pożegnanie aktorzy poczęstowali dzieci cukierkami i zachęcili do uroczystego ślubowania częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

     Teraz już tylko czekać aż w oddziale dziecięcym biblioteki pojawią się mali widzowie, którzy zapragną zostać małymi czytelnikami a ich pierwszą lekturą będą przygody wilka, który ma ochotę na zająca w śmietanie i zająca, który nie ma ochoty stać się głównym daniem pewnego wilka...

wyświetl galerię w Cooliris

Plan zajęć

Ferie zimowe w bibliotekach:

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

SMS GMINA INFO
drzewa_i_krzewy
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania