Jesteś 874 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Września 2018        Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2015   /   Wybory sołtysów   /  

Wybory odbywają się codziennie w dwóch sołectwach. Rozpoczęło się w Grotowie. Dotychczasowa sołtysowa Barbara Mormol przegrała z Karoliną Piotrowską. W Lubiatowie na kolejną kadencję wybrana została Danuta Saj. Podobnie było w Zielątkowie. Sołtysem ponownie został Józef Bukowski. Do zmiany sołtysa doszło w Goszczanowcu. Lucynę Filipek zastąpiła Gabriela Marchewka. Bez zmian w Osowie, Trzebiczu Nowym i Górzyskach. Sołtysami w tych wsiach są nadal Iwona Kardacka, Roman Owczarzak i Zbigniew Czajkowski. Zmiana pokoleniowa w Modropolu i Lubiewie. W Modropolu Barbara Bujnicka zastąpiła Jana Bujnickiego, a w Lubiewie Janusz Domiński zastąpił Stanisława Domińskiego. Bez zmian w Drawinach i Przeborowie. Tam swoje funkcje zachowali Czesław Binkowski i Kazimierz Jaruch. Podobnie jest w Starych Bielicach i Kijowie. Jan Belczyk i Henryk Włoch nadal są sołtysami. Zmiana w Goszczanowie. Dotychczasowa sołtys Irena Wiśniewska zaledwie jednym głosem przegrała z Dariuszem Barylskim. W Zagórzu wybierano jedynie Radę Sołecką, ponieważ obecna sołtys Sylwia Teresiak swoją funkcję objęła przed rokiem.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wyborów w Kosinie. Andrzej Zych wygrał co prawda z Emilią Modelewską ale na przebieg wyborów wpłynął protest. Zarzut jest taki, że w głosowaniu brały udział nieuprawnione osoby. Zasadność protestu rozpatrzy na najbliższym posiedzeniu Rada Miejska w Drezdenku. Do tego czasu wsią rządzić będzie dotychczasowy sołtys Julian Dokurno.

W każdych wyborach uczestniczy burmistrz Maciej Pietruszak lub zastępca Andrzej Kozubaj, a także przedstawiciele prezydium rady: przewodniczący Adam Kołwzan lub jego zastępcy: Krzysztof Jaśków, Waldemar Kupczak lub Henryk Majzlik.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania