Jesteś 456 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Października 2018        Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2015   /   Obwodnica Drezdenka

Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak spotkał się z Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Polak oraz członkiem zarządu Alicją Makarską. Rozmowa dotyczyła budowy obwodnicy miasta. Trwa realizacja pierwszego etapu zadania. Jego zakończenie planowane jest na sierpień tego roku. W planach jest też realizacja kolejnych etapów. Rozpocznie się ona w 2016 roku. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Pierwszym fragmentem obwodnicy będzie 800-metrowy odcinek na południu miasta. Połączy on drogę wojewódzką nr 158 w kierunku Trzebicza i drogę wojewódzką nr 160 w stronę Międzychodu. Obecnie przez centrum miasta przejeżdżają ciężarówki niszczące drogi i przyczyniające się do powstawania spękań na prywatnych domach. Budowa obwodnicy spowoduje wyprowadzenie transportu ciężkiego poza miasto. Inwestycja finansowana jest ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Budowa obwodnicy m. Drezdenko – Etap I (w ciągu dróg woj. nr 158-160). Koszt to 9,6 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 7,5 mln zł.

Budowa obwodnicy Drezdenka została podzielona na trzy etapy. Pierwszy powstanie w latach 2014-2015. Kolejnym etapem będzie budowa obwodnicy od DW-160 do DW-181 i prace rozpoczną się już w przyszłym roku, a nie jak wcześniej zapowiadano po rocznej przerwie. Następnie zbudowany zostanie łącznik do DW-174 do Krzyża. Najdłuższy z odcinków obwodnicy prowadzi od Klesna do odcinka do Trzebicza po zachodniej stronie miasta.

Jak zapewniła podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak, kolejne dwa etapy inwestycji również mogą liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania