Jesteś 478 osobą na tej stronie
Dziś jest: 19 Października 2018        Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2015   /   Likwidacja "dzikich wysypisk" śmieci

Likwidacja "dzikich wysypisk" śmieci

Nieustanna walka z likwidacją „dzikich wysypisk”

 

         Nie od dziś Gmina Drezdenko podejmuje walkę  likwidacji „dzikich wysypisk”, które za sprawą mieszkańców rosną na potęgę. Kilka lat temu Gmina przeprowadziła rekultywację terenów, na których piętrzył się jeden wielki śmietnik. Jak wygląda sytuacja dzikich wysypisk dzisiaj? Tam, gdzie doprowadzono tereny do porządku wszystko wygląda dobrze, z kolei śmieci pojawiają się w innych miejscach na terenie naszej Gminy. Z przeprowadzonych oględzin zlokalizowanych składowisk odpadów w miejscowości Niegosław, Osów i Trzebicz wynika, iż przeważającymi odpadami są części samochodowe typu opony, zderzaki i tapicerka samochodowa.

Mając na względzie wizerunek Gminy i konieczność pozbycia się zalegających śmieci Gmina  w wyniku postępowania ofertowego wyłoniła  firmę świadczącą usługi odbioru  i transportu odpadów w celu likwidacji nielegalnych składowisk śmieci. W związku z tym urzędnicy zwracają się z prośbą do mieszkańców o pomoc w zlokalizowaniu miejsc zalegania odpadów na terenie naszej gminy. W celu  zapobiegnięcia tworzenia nowych składowisk śmieci prosimy o sygnalizowanie urzędnikom o sytuacjach porzucania odpadów przez mieszkańców w miejscach niedozwolonych.

Aby skończyć z wyrzucaniem odpadów, „gdzie popadnie” urzędnicy zapowiedzieli kontrole przedsiębiorców świadczących usługi konserwacji i  naprawy pojazdów mechanicznych na terenie Gminy Drezdenko w zakresie posiadania pojemnika i umowy na odbiór odpadów.

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość oddania każdej ilości części samochodowych typu : zużyte opony, zderzaki, nadkola, zbiorniki paliwa do „MARTLEN”  GÓRNA S.J. Skup złomu, Odbiór elektroodpadów, Recykling tworzyw sztucznych ul. Miedziana, 66-530 Drezdenko, tel. 728 807 284/502 161 342.

 

 

Pracownicy Referatu Gospodarki Gminnej i Ochrony Środowiska

Składowiska odpadów w Trzebiczu, Osowie i Niegosławiu

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania