Jesteś 814 osobą na tej stronie
Dziś jest: 22 Października 2018        Imieniny: Filipa, Kordiana, Marka
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"   /   Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w parku Kultur Świata 11.06.2015

„Cała Polska Czyta Dzieciom" w Drezdenku

W czwartek 11 czerwca w Parku Kultur Świata odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tegoroczny finał otworzyli król Maciuś Pierwszy ,w którego wcielił się burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak i dyrektor Biblioteki Publicznej Teresa Debaere jako wróżka Bajuszka wraz z korowodem kolorowo przebranych uczniów SP nr 1. Jak co roku na imprezę przybyły przedszkolaki z całej gminy.

Dzieci miały możliwość wysłuchania wierszy czytanych przez zaproszonych gości - Ewę Parfienowicz - dyrektor Szpitala Powiatowego w Drezdenku, Mariolę Kozubaj - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Danutę Kaczmarek - dyrektor Przedszkola Publicznego, Ewę Pręt - dyrektor MGZO oraz ks. Tomasza Szatanika, który wykonał piosenkę ,,Puszek Okruszek”. Wiersz "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" przedstawili prowadzący imprezę Leszek Zając i Tomasz Walczak wraz z Aliną Michalak w roli cioci. Występy zostały entuzjastycznie przyjęte. W drugiej części spotkania nad sceną zapanowały wrona i sroka, czyli aktorki gorzowskiego Teatru Osterwy z programem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych widzów. Dwie barwne bohaterki zabrały wszystkich zgromadzonych w podróż po kontynentach i oceanach. Dzieci wcielały się w piratów, kowbojów i mieszkańców dżungli. Wszystko to przy akompaniamencie wesołych piosenek i energicznej choreografii sprawiło, że przedszkolaki dały się porwać do wspólnej zabawy. Podczas imprezy wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, które przygotowały program artystyczny dla swoich młodszych kolegów.

Dzięki szczodrości sponsorów – Bankowi Spółdzielczemu i  Nadleśnictwu Smolarz wszystkie  dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dodatkowo nadleśniczy zaprosił dzieci do odwiedzenia arboretum przy nadleśnictwie podczas wakacji.

Imprezę zorganizowały Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku oraz Szkoła Podstawowa w Trzebiczu. Nad oprawą dźwiękową czuwała firma Soundbase. Koordynatorkami wydarzenia były Alina Michalak i Katarzyna Jenek. Nieoceniona okazała się również pomoc pań z Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Gazeta Drezdenecka i Jagodaphotosession. Biblioteka składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był dla najmłodszych czytelników wyjątkowy.

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania