Jesteś 302 osobą na tej stronie
Dziś jest: 16 Sierpnia 2018        Imieniny: Joachima, Rocha, Stefana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   WYSTĘPY / PRZEDSTAWIENIA / KONCERTY   /   Przedstawienie artystyczne "Dwie Dorotki" 09.02.2017   /  

Przedstawienie artystyczne "Dwie Dorotki"

Ferie zimowe dobiegły końca i choć nie rozpieszczały najmłodszych pogodą, to dla większości były bardzo udane. Zwłaszcza dla tych, które wolny czas spędzały w bibliotece publicznej. Na zakończenie tych spotkań i osłodę powrotu do szkoły dzieci obejrzały przedstawienie "Dwie Dorotki" krakowskiego teatru KRAK-ART. By wystawić sztukę nie potrzeba wiele - właściwie wystarczą dwa elementy - aktor i widz, kiedy jednak dodamy do tego materiałowe tło, kostiumy i rekwizyty, to nawet mała biblioteczna sala staje się najprawdziwszym teatrem. Teatrem wypełnionym po brzegi uśmiechniętymi i zachwyconymi maluchami. Od pierwszej minuty widownia została pochłonięta przez barwną historię dwóch dziewczyn - skromnej i pomocnej Dorotki oraz rozpieszczonej i leniwej Doris. Największą frajdę sprawiały dzieciom liczne zadania, jakie stawiały przed nimi aktorki - pomoc przy wyciąganiu chleba z pieca, zrywanie jabłek, sprzątanie domu wróżki i wspólne tańce. 
Do zabawy zostali zaangażowani nawet rodzice, którzy z zapałem pucowali mieszkanie starszej pani. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego oraz starsze dzieciaki z wielkim entuzjazmem reagowały na przygody sióstr, kibicując Dorotce  i upominając Doris, że dobrze jest być dobrym. Ferie to czas wolny od zajęć szkolnych, ale nie wolny od życiowej nauki. Kolejny raz baśnie udowodniły, że zasada bawiąc-uczyć, ucząc-bawić, jest bezcenna bez względu na wiek uczniów. 
Choć nikt z nas za pomoc innym nie dostanie sukni wyszywanej złotem jak uczynna siostra, to otrzymamy coś znacznie cenniejszego - będziemy mogli z dumą nazywać się dobrymi ludźmi. 

Paulina Boczek

Galeria zdjęć:

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Pitax
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania