Jesteś 328 osobą na tej stronie
Dziś jest: 18 Września 2018        Imieniny: Ireny, Stefanii, Irmy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Wystawa fotograficzna Marii Kuczary 19.05.2017   /  

W krainie dźwięku i obrazu

Kolejny raz Biblioteka Publiczna zabrała odwiedzających w niezwykłą podróż pełną obrazów i dźwięków. Tym razem mogliśmy podziwiać fotograficzną twórczość Marii Kuczary oraz wysłuchać recitalu Elżbiety Turostowskiej. 
Wystawa została zatytułowana "Światło i cień" - fotografia to z greki rysowanie światłem, cień to obszar do którego nie dociera światło. Ta definicja jest doskonałą metaforą twórczości Marii Kuczary - jej zdjęcia są utrzymane w mrocznej tonacji, wiele z nich nosi znamiona grafik komputerowych. Są refleksyjne, przebija przez nie smutek i uczucie straty. Autorka wspomniała, że lubi "okaleczać" w programie graficznym swoje piękne i młode modelki, z kolei czarno-białe portrety subtelnie podkreślają piękno każdej, nawet zupełnie najzwyklejszej osoby. Sala biblioteki wypełniła się szczelnie osobami spragnionymi obcowania z kulturą, które mogły nie tylko podziwiać owoce wyobraźni fotografki, ale również porozmawiać z nią o jej inspiracjach i czasem wprost zapytać "co autor miał na myśli?". Wystawę można oglądać do piątego czerwca w dolnej sali Biblioteki Publicznej w Drezdenku. 
Kolejną częścią tego piątkowego wieczoru był występ Elżbiety Turostowskiej z Drezdenka pedagog i dyrygentki zespołu kameralnego Cantus Firmus. Ta niezwykle skromna osoba, gitarą i delikatnym głosem uświetniła spotkanie, jak podkreśliła dyrektor biblioteki "to piękna postać Drezdenka". Repertuar doskonale komponował się z otaczającą wszystkich wystawą i pozwalał czerpać z niej jeszcze więcej. Elżbieta Turostowska wykonała covery wielkich polskich i zagranicznych artystów, do występu zaprosiła swojego syna, który akompaniował jej na skrzypcach. Rodzinną atmosferę uzupełniały wspólny śpiew takich hitów jak "Hallelujah" i "Nie ma jak u mamy".
Jeżeli jeszcze ktoś zastanawia się, czy warto brać udział w wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście odpowiedź jest tylko jedna - zdecydowanie. To nie tylko okazja do podziwiania sztuki, ale również możliwość przebywania w towarzystwie interesujących i życzliwych osób.

Galeria zdjęć:

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:

Banery

Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania