Jesteś 502 osobą na tej stronie
Dziś jest: 22 Września 2018        Imieniny: Joachima, Maurycego, Darii
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   /   WOŚP 2018   /  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Przygotowania z młodzieżą do WOŚP. 

Startujemy 14 stycznia 2018 r.

Szef Sztabu WOŚP w Drezdenku Teresa Debaere

Startujemy 14 stycznia 2018 roku, już 26 raz  przyłączamy  się do grania pod kierunkiem Jurka Owsiaka i jego Fundacji. Tym razem wspieramy najmłodszych, będziemy zbierać pieniądze w celu wsparcia szpitali dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Sztab drezdenecki znajduje się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Drezdenku – to właśnie tu spotykamy się już o 9.00 z wolontariuszami, opiekunami i cyklistami. W Sztabie pracujemy do godz. 21.00, aż zostaną przeliczone wszystkie zebrane pieniądze. 75 wolontariuszy zostało zarejestrowanych, wszyscy będą mieli oficjalne identyfikatory i puszki. Przeprowadzą kwestę uliczną w towarzystwie niezastąpionych cyklistów i prężnego Klubu Seniora „DRZEŃ”. Dziać się będzie naprawdę dużo i ciekawie, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Wydarzenia kulturalne odbywać się będą tradycyjnie w Centrum Promocji Kultury w godz. 15.20 – 20.00.Tam będziemy mogli zobaczyć: Chłopięcą grupę taneczną HIGH FIVE, Dziecięcy zespó taneczny MACZKI, PARADISE MINI, PARADISE BIS i PARADISE, Grupy choreograficzne tańca mażoretkowego, Dziewczęta z Buławami, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Wokalistka Julia Łesak, BREAK DANCE, Prezentacje taneczne grupy PASJONATA. Licytację gadżetów w przerwach prezentacji artystycznych przeprowadzą: Jan Kuchowicz i Krzysztof Bąk. Część sportowa tradycyjnie odbywać się będzie w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej.       Zwracamy się z prośbą do zakładów pracy, rzemieślników, przedsiębiorców, jak również mieszkańców o przekazywanie na aukcję oryginalnych pamiątek, rękodzieł i rozmaitych przedmiotów. Cały dochód uzyskany ze zbiórki pieniężnej i aukcji w 2018 roku zostanie przekazany, tak jak w ubiegłym roku dla tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących pomocy. Pragnę poinformować, że jak dotąd Drezdenko  czyli Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o.  Szpital Powiatowy   w postaci sprzętu otrzymało: Oddział Pediatryczny o wartości ok.39 tyś. zł, Oddział Noworodków i Wcześniaków o wartości 56 tyś. zł, Oddział Neonatologiczny o wartości 109tyś. zł, Zakład Opiekuńczo Leczniczy o wartości 343 tyś. Mamy nadzieję, że tegoroczny finał przyniesie również owocne efekty. W sprawie przekazywania przedmiotów na licytację bądź też darowizny pieniężnej na XXVI Finał WOŚP proszę o kontakt z szefem sztabu Teresą Debaere – dyr. Biblioteki Publicznej w Drezdenku Tel. 95 7621184, 608 058 046 ( z ostatniej chwili – posiadamy wiele deklaracji na wpłatę pieniężną i w ciągu stałym napływają gadżety na aukcję)

 

 

Finał WOŚP w Drezdenku 2018 (45.682,55zł + 68,84 euro + 1,24 funty)

Teresa Debaere
14 stycznia 2018 roku już 26 raz przyłączyliśmy się do grania pod kierunkiem Jurka Owsiaka i jego Fundacji. Tym razem, zbieraliśmy pieniądze   w celu wsparcia szpitali dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Już tradycyjnie o godz. 9.00 w Sztabie drezdeneckiej biblioteki spotkaliśmy się z wolontariuszami, opiekunami, cyklistami i przedstawicielami Policji. Następnie po krótkiej odprawie 75 wolontariuszy przeprowadziło kwestę uliczną w towarzystwie cyklistów i prężnego Klubu Seniora ,,Drzeń”. Wielkie zaangażowanie, pomoc i wsparcie ludzi dobrej woli było niewymierne. Wydarzenia kulturalne odbywały się tradycyjnie w Centrum Promocji Kultury w godz. 15.30- 20.00. Tam mogliśmy zobaczyć  grupy artystyczne działające     w Drezdenku tj. chłopięcą grupę taneczną HIGH FIVE, dziecięcy zespół taneczny Maczki z Trzebicza, PARADISE MINI, PARADISE BIS, PARADISE, grupy chorograficzne tańca mażoretkowego, DZIEWCZĘTA Z BUŁAWAMI, MŁODZIEŻOWĄ ORKIESTRĘ DĘTĄ, wokalistkę  Julię Łesak, BREAK DANCE, prezentacje taneczne grupy pasjonata Uniwersytetu III Wieku. W przerwach prezentacji artystycznych przeprowadzono licytacje pozyskanych gadżetów, podziękowania dla Jana Kuchowicza i Krzysztofa Bąka. W imieniu Sztabu WOŚP Drezdenko pragnę podziękować za wielkie zaangażowanie, czas, energię i pomoc. Razem przyczyniliśmy się do ogromnego sukcesu tj. 45.682,55 zł +68,84 Euro. Ukłony dla wolontariuszy i ich opiekunów, Klubu Seniora z ,,Karmelką” i dzielnych cyklistów.  Specjalne podziękowania kieruję do wielu instytucji i przedsiębiorstw za przekazanie gadżetów bądź dokonania przelewów bezpośrednio na konto WOŚP z zaznaczeniem naszego sztabu. Szczególne podziękowania dla sponsorow: producent mebli sosnowych – Jan Grzegorzek, PGKiM D-ko,  ,,Promat-Bis” – Hanna Rój, Victaulic Polska Sp. z o.o., Waldemar Oleśniewicz, Meprozet Drezdenko, BOVEM- M. Wojciechowska, Apteka Millenium, ELEKTRO SERWIS, Hurtownia  ,,ALFA” , ELDRUT, CHÓR ,,CANTUS FIRMUS” , Suszek Hanna, SP Nr2, Katarzyna Grzegorzek, Alicja Gapska, Boczek Paulina, Dorota Jachimowicz, Zofia Matela, Salon Fryzjerski ,,STYL”, J.i H. Majzlik, Apteka św. Łukasz, Alina Michalak, Tomasz Walczak, Nadleśnictwo Smolarz, Nadleśnictwo Karwin, Market „Smak”, Intermarche, Maria Kuczara, Grażyna  Cezary Sygit, Avans, Woźniak Iwaszko, R. Chwalisz, Sklep Zajkowscy, Usługi Auto – Myjni, Supermarket Piotr i Paweł. Podziękowania dla Straży Pożarnej i Policji za opiekę, rodzicom  SP Nr 3 i Agencji BS ( M. Urbaniak i D. Wojtysiak) za policzenie zawartości puszek. Wszyscy, którzy z nami grali, bez wyjątku  - zrobili to rewelacyjnie, za co serdecznie dziękujemy. Oczekuję z Warszawy na okolicznościowe podziękowania dla osób biorących aktywny udział na tak szczytny cel.

Galeria zdjęć:

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Anna Kandel-Buśko
  • Finał WOŚP 14.01.2018
    • autor: zdjęć Lubomir Oleśniewicz (NTK)
    • autor: zdjęć Lubomir Oleśniewicz (NTK)
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania