Jesteś 3574 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Marca 2019        Imieniny: Bernadety, Lubomira, Mikołaja
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2011   /   WOŚP

Podsumowanie XX Finału WOŚP w Drezdenku

Jesteśmy już po XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 8 stycznia 2012 roku zagraliśmy po to, aby ratować życie wcześniaków i zakupić sprzęt niezbędny do funkcjonowania kobiet ciężarnych z cukrzycą.  

Podczas XX Finału udało nam się zgromadzić ponad 25 tysięcy złotych. Jest to kwota o ponad 5 tysiąca złotych większa od roku poprzedniego. Co nas bardzo cieszy. Z roku na rok udaje nam się zachęcić do współpracy nowe podmioty i osoby. W akcji WOŚP co roku pomagają nam Szkoły z Drezdenka tj. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, dzięki którym na ulicach miasta w dniu 8 stycznia br. pojawiło się 75 wolontariuszy i przeprowadzało kwestę uliczną. Akcję rozpoczęliśmy o godz. 8.00, kiedy to w siedzibie sztabu tj. Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera szef drezdeneckiego sztabu WOŚP  Pani Teresa Stankiewicz wraz z pozostałymi członkami rozdała identyfikatory i przypisane do danego wolontariusza puszki. Po rozdaniu puszek i rozmieszczeniu grup wolontariuszy w poszczególnych obszarach miasta kwestujący wyszli na ulice. Jednośladami po ulicach miasta przemieszczali się również cykliści wspierający akcję corocznie.  Wolontariuszy można było spotkać na Hali Sportowo – Rehabilitacyjnej, gdzie w tym czasie odbywały się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej i Halowej Ligi Piłki Nożnej. Kwestujący do godziny 16.00 zachęcali na ulicach przechodniów do wsparcia akcji. Dalszy ciąg imprezy odbywał się w Centrum Promocji Kultury, gdzie odbywała się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. W tym roku udało się zgromadzić ich ponad dwieście. Przy wejściu na obiekt strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiczu zapraszali na grochówkę, a członkowie Klubu Seniora na słodkie smakołyki własnego wypieku. Nie lada wyzwanie miał prowadzący licytację Pan Jan Kuchowicz, który zawzięcie starał się uszczknąć, od licznie przybyłych mieszkańców, każdą możliwą złotówkę na rzecz XX Finału. Spośród zgromadzonych gadżetów tj. książki, koszulki, obrazy, maskotki, sprzęt AGD i wiele innych, największym zainteresowaniem cieszył się kufel cynowy z 1911 roku przekazany przez Pana Zdzisława Wiśniewskiego, właściciela ,,Lubiatki” i ośrodka w Gościmiu ,,Za lasem”, który wylicytowano za 1,5 tysiąca złotych. Czas spędzony z WOŚP umilały występy grup tanecznych działających przy Centrum Promocji Kultury w Drezdenku: Grupy ,,Paradaise” i małych Mażoretek. W dalszej części koncertu wystąpiły Kadetki, grupa taneczna 6- 8 latków, Klaudia Fejdyś, Edyta Trusz, zespół keybordzistów, Sorbal- band i Fresco- band.   Wszystkie zebrane pieniądze przewiezione zostały do Lubusko - Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego w celu ich przeliczenia.O godzinie 20.00 przybyli mieszkańcy podziwiali odpalone przez strażaków  “Światełko do Nieba”.

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria zdjęć

wyświetl galerię w Cooliris

Zbliżamy się do XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Powoli zbliżamy się do XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 8 stycznia 2012 roku. W tym roku na wystąpienia artystyczne towarzyszące Wielkiej Orkiestrze zapraszamy do Centrum Promocji Kultury i Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Drezdenku. W organizacji XX Finału wspierają nas ofiarodawcy przynosząc gadżety na licytację, jak również przekazując na konto WOŚP darowizny pieniężne. Jak można zauważyć chętnych do pomocy nie brakuje. Do tej pory udało nam się zgromadzić ciekawe przedmioty m.in. książki albumowe, przyrodnicze, pluszowe maskotki uwielbiane przez najmłoszych jak również dość oryginalny kufel cynowy. Pomocy nigdy nie za wiele, dlatego ostatni dzwonek dla Państwa, aby przyłączyć się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ofiarować przedmioty na licytację. Do czego gorąco zachęcamy.

Wybrane gadżety podarowane na licytację podczas XX Finału WOŚP

wyświetl galerię w Cooliris

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

           W dniu 17 listopada br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Drezdenku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra 8 stycznia 2012 roku również w Drezdenku. Sztab mieścił się będzie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku. W skład sztabu zgodnie z ustaleniami wchodzić będą: szef sztabu Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pani Teresa Stankiewicz, nauczyciel Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku Pani Kamila Steblecka i inspektor ds. promocji w Urzędzie Miejskim Pani Justyna Nawojska. Podczas akcji planuje się organizację zawodów sportowych na Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej już od godzin porannych jak i cześć artystyczną umiejscowioną w Centrum Promocji Kultury, gdzie odbędzie się również w godzinach popołudniowych licytacja zebranych gadżetów. Do kwestowania zgłoszonych zostanie 90 wolontariuszy.

          Zachęcamy serdecznie do ofiarowania rzeczy przeznaczonych na licytację w ramach akcji XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas XX Finału Orkiestra zagra pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą."

Zachęcamy do włączenia się w akcję mającą na celu zakup sprzętu do ratowania życia noworodków. Podczas XIX Finału udało się zebrać na terenie Gminy Drezdenko ponad 20 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny Finał przyniesie równie owocne efekty mając na celu dobro i życie człowieka.

Kontakt w sprawie:

Szef Sztabu Teresa Stankiewicz tel. kom. 608 058 046

Stanowisko ds. Kultury, sportu, turystyki i promocji Justyna Nawojska tel. 95 762 29 58

 

Więcej informacji dotyczących XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania