Jesteś 2062 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Marca 2019        Imieniny: Bernadety, Lubomira, Mikołaja
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Centrum Promocji Kultury   /   To już było...   /   2012 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2012

     W Centrum Promocji Kultury w Drezdenku 8 stycznia 2012 r. przez cztery godziny - od 16,00 do 20,00 - grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to XX jubileuszowy finał przygotowywanych od dłuższego czasu  koncertów, występów, licytacji, którym patronował dyrektor Jan Maćkowski. Wśród kreatorów i realizatorów przedsięwzięcia znaleźli się także Hala Sportowo – Rehabilitacyjna, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Klub Seniora „Drzeń”  w Drezdenku.
      Wielkie brawa należą się niewątpliwie grupom tanecznym: sześciolatków i ośmiolatków oraz zespołowi Paradise pod artystycznym kierownictwem pani Magdy Wiśniewskiej. Nasi młodzi tancerze w układach: Hany – Hany, Jive, Mambo, Wesoły rock, Tańca klasycznego, Marszu, Florida dali nie tylko pokaz swoich umiejętności, ale zaprezentowali się jako pasjonaci sztuki tańca. Z werwą, ogromnym zaangażowaniem i dziecięcym wdziękiem odtańczyli bowiem zaplanowane na tę wyjątkową okazję układy. Na buziach naszych milusińskich widoczna była nie tylko odrobina tremy, ale także dumy.

wyświetl galerię w Cooliris

     Fantastycznie zaprezentowali się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, którzy pod artystycznym kierownictwem pani Grażyny Maćkowskiej, przygotowali na tę okazję utwory: Miała baba koguta, Te opolskie dziouchy, Tico – tico, Marsz krakowiak. Młodszej grupie tańca mażoretkowego Kadetki oraz Małym Mażoretkom należą się ogromne brawa za profesjonalizm i, co tu dużo ukrywać, obycie ze sceną. Entuzjazm, z jakim zabrzmiały dźwięki ludowych rytmów, obecnych na sali ludzi przyprawiły o szybsze bicie serc.

wyświetl galerię w Cooliris

Tegoroczni uczestnicy zgromadzeni w sali Centrum Promocji Kultury podczas występów co chwilę ulegali pozytywnym emocjom. Mieli oni bowiem możliwość usłyszeć piosenki wykonywane przez solistów i zespoły. Zmieniały się rytmy utworów, wykonawcy i można było ze świata „… w zupełnie starym stylu” przenieść się na „…bal u wszystkich świętych”.

wyświetl galerię w Cooliris

      Klaudia Fejdyś, Edyta Trusz, Magda Demska ze Studium Piosenkarskiego Centrum Promocji Kultury pod kierunkiem artystycznym pani Marzeny Osiewicz przygotowały bogaty repertuar i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały między  innymi takie piosenki, jak: Świat w zupełnie starym stylu, Dziewczyna mojego chłopaka, Mercy, Uchain my heart, Sex appeal, Wiem, że jesteś tu, Chodź przytul przebacz, Baila, Sway, Piękniejsza, Stara Baśń.

wyświetl galerię w Cooliris

następna strona »

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania