Jesteś 1875 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   konkurs pożarniczy

Po raz kolejny przeprowadzono eliminacje miejsko – gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które odbyły się w dniu 7 marca 2012 roku

Po raz kolejny przeprowadzono eliminacje miejsko – gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które odbyły się w dniu  7 marca 2012 roku na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Jak co roku liczna grupa młodzieży, bo aż 31osób, zgłosiła się do udziału w turnieju. Uczniowie ze szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalnej z Drezdenka i Niegosławia  wraz z opiekunami o godz. 9.00 przybyli na Salę Sesyjną Urzędu Miejskiego.  Podczas turnieju obradowała licząca 5 osób kmisja w składzie: Przewodniczący komisji Pan Paweł Kaczmarczyk –Komenda Powowiatowa PSP w Strzelcach Kraj, sekretarz Pani Alina Karmazyn – Nadleśnictwo Smolarz i członkowie Pani Urszula Bogała- Nadleśnictwo Karwin, Pan Czesław Nowak – wieloletni Komendant Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP w Drezdenku, Pan Sylwester Onichimowski – aktualny Komendant Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drezdenku . Turniej otworzył Burmistrz Drezdenka Pan Maciej Pietruszak. Powitał przybyłych nauczycieli, opiekunów i młodzież, której życzył dużej ilości punktów i zachęcał do zgłębiania wiedzy na temat zapobiegania pożarom, gdyż wiedza na ten temat przyda się w życiu codziennym. Ze zgłoszonych uczestników, którzy przybyli na spotkanie, wyłoniono trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa 10 – 13 lat , druga w wieku 14-16 lat, trzecia 17-19 lat. Turniej przebiegał w dwóch etapach; pierwszy etap to część pisemna, gdzie uczestnicy otrzymali testy z 30 pytaniami. W tej części odpowiednio w grupach wiekowych największą liczbę punktów uzyskali: Jan Paprota – Szkoła Nr 1 w Drezdenku – 27 pkt, Joanna Stocka Gimnazjum nr 2 – 22 pkt., Kamil Ordycki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – 26 pkt.

Po części pisemnej wyłoniono grupę osób, która zakwalifikowała się do drugiego etapu- części ustnej. Nie należy on do ulubionej części turnieju przez uczestników, ale jak się okazuje „… nie taki diabeł straszny jak go malują…”.                                      

W wyniku rozgrywek finałowych komisja wyłoniła zwycięzców.

W grupie wiekowej 10-13 lat zwyciężył Jan Paprota uzyskując liczbę 8 punktów, drugie miejsce zajął Daniel Mielczarek z liczbą punktów 7, trzecie miejsce zajął Hubert Bednarz z liczbą punktów 6.

W drugiej grupie zwyciężyła Monika Golińczak z liczbą 7 punktów, drugie miejsce uzyskała Martyna Zatorska z liczbą punktów 7, trzecie miejsce zajęła Joanna Stocka uzyskują punktów 6.

W trzeciej Grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Kamil Ordycki z liczbą punków 7, drugie Bartosz Sikora z liczbą punktów 6 i trzecie Krzysztof Łagoda z 4 punktami.

Zwycięzcy otrzymali  pamiątkowe maskotki ‘strażaka’ i publikacje, które wręczyła Pani Senator Helena Hatka wraz z Burmistrzem Maciejem Pietruszakiem. Każdy z uczestników turnieju otrzymał słodycze i nagrody pocieszenia. Na zakończenie turnieju Burmistrz podziękował uczniom i nauczycielom za udział  zapraszając  do wzięcia udziału w turnieju za rok.

30 marca 2012r. o godz. 9.30 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Kraj. odbędą się eliminacje powiatowe, na których gminę Drezdenko reprezentować będzie 14 osób z poszczególnych grup wiekowych.

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania