Jesteś 3821 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   konkurs plastyczny "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas "malują

"20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas "malują" - konkurs plastyczny

W 2012 roku  Państwowa Straż Pożarna obchodzi 20 – lecia istnienia jako zawodowej. W związku z tym Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła konkurs plastyczny, nawiązujący do tego święta „20 lat Państwowej Straży Pożarnej  - jak nas widzą tak nas malują”. Celem konkursu jest nie tylko uczczenie jubileuszu, ale również podkreślenie  wagi zawodu strażaka, pokazania znaczenia pracy strażaka w zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu człowiekowi niezależnie od sytuacji. Konkurs miał za zadanie zapoznać uczestników z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń oraz wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności zachowania podczas ich wystąpienia. Poprzez konkurs można pokazać dzieciom jak unikać zagrożeń mających wpływ na bezpieczeństwo zarówno nas, jak i całego społeczeństwa. Konkurs przeprowadzany został na kilku szczeblach od gminnych po wojewódzkie. Na każdych szczeblach eliminacji powołano komitet organizacyjny, którego zadaniem jest przeprowadzenie eliminacji gminnych od ogłoszenia konkursu po jego rozstrzygnięcie. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe:
I grupa młodsza szkoły podstawowej- 5-8 lat
II grupa średnia szkoły podstawowej – 9-12
III grupa starsza gimnazjum – 13-16
IV grupa – wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej.
Przebieg eliminacji koordynują pracownicy wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Organizacją konkursu na poziomie gminy zajął się Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, który powołał komisję w składzie: Sylwia Czupryńska – Peszel – starszy instruktor ds. plastyki w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, Błażej Rerus- Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego i Sylwester Onichimowski – Podinspektor ds. zarządzania kryzysowego i ochr. p.poż W dniu 14 marca 2012 roku komisja podczas posiedzenia wyłoniła grupę osób, która zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który zgodnie z regulaminem konkursu odbędzie się do końca marca br.
W poszczególnych grupach wiekowych do etapu powiatowego zakwalifikowały się prace następujących osób:Patrycji Peszel, Zosi Oźminkowskiej, Oliwii Kaperskiej, Aleksandry Renn, Kamila Rychlewskiego, Bartosza Kondeusza, Amelii Kołodziej, Patrycji Kwika, Jakuba Jarnuta, Natali Śmiechowicz, Marty Wojtowicz, Joanny Stanul, Pawła Stanula, Juli Jaśniewicz, Weroniki Galant, Wiktorii Wałkiewicz, Krystiana Paruszkiewicza, Anny Paruszkiewicz, Karoliny Helki, Angeliki Wałkiewicz.

Prace zakwalifikowane do etapu powiatowego

wyświetl galerię w Cooliris

Przykładowe prace dostarczone na konkurs

wyświetl galerię w Cooliris

Znamy już wyniki etapu powiatowego konkursu plastycznego "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas malują"

 

Komisja konkursowa etapu powiatowego w składzie: Magdalena Gawlik - Nauczyciel Plastyki Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Kraj., Agata Widła - Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Strzelcach Kraj., Karolina Kordyńska - Przedstawiciel KP PSP, Aleksandra Bielska - Przedstawiciel KP PSP, Magdalena Paluta - Inspektor  Wydziału Rozwoju Gospodarczego, -  Ryszard Paszkowski - Inspektor ds. OC i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w dniu 27 marca 2012 roku wybrała spośród nadesłanych z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu strzelecko – drezdeneckiego prace, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Z gminy Drezdenko zakwalifikowały się do kolejnego etapu prace Zofii  Ożminkowskiej – Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, Patrycji Peszel – Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, Bartosza Kondeusza – Centrum Promocji Kultury w Drezdenku i Jolanty Stanul – Biblioteka Publiczna w Drezdenku. Trzymamy kciuki za naszych uczestników.

Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego poznamy do 9 maja 2012 roku.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Prace zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego
    Prace zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania