Jesteś 3944 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   Czy powstanie w Drezdenku Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 drezdeneckiego uniwersytetu trzeciego wieku

Inicjatywa mieszkańców Drezdenka doczekała się inauguracji

Minął prawie rok od dnia, w którym do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek Pana Edwarda Guźniczaka z inicjatywą utworzenia w naszym mieści Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Zainteresowanie mieszkańców nowym pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez seniorów bardzo ucieszyło włodarzy naszego miasta. Widząc zainteresowanie ze strony mieszkańców Burmistrz Drezdenka spotkał się z pomysłodawcą Edwardem Guźniczakiem i Edwardem Korbanem Prezesem Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim w celu przybliżenia przez niego tematu utworzenia i funkcjonowania podobnego stowarzyszenia w Drezdenku. Mając już w pigułce wiedzę teoretyczną co do prawidłowości funkcjonowania takiego stowarzyszenia podzielono się nią  z mieszkańcami przybyłymi na spotkania, na których zawiązała się grupa osób zmobilizowanych do działania. Efektem prac zarządu stowarzyszenia w składzie: Jerzy Karcz - Prezes,  Mikołaj Piskunowicz  - Zastępca Prezesa,  Iwona Raksa - Sekretarz, Janina Kucharska – Skarbnik, Wanda Kociuba – Czerwińska- członek stowarzyszenia była inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która odbyła się  25 października 2012 roku o godz. 17 00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Na tę uroczystość przybyli uczestnicy zajęć, zaproszeni goście: Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Zastępca Burmistrza Andrzej Kozubaj, Wicestarosta Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego Wiesław Pietruszak , Dyrektor Centrum Promocji Kultury w Drezdenku Jan Maćkowski i Pan Edward Korban, osoba bardzo pomocna zarządowi DUTW. Swą obecnością uroczystość zaszczycił również prof. Ludwik Lipnicki. Uroczystość inauguracji otworzył Prezes stowarzyszenia dziękując gościom za przybycie. Po oficjalnym  przemówieniu przed gośćmi zaprezentował się chór kameralny Cantus Firmus, który odśpiewał dawną pieśń studencką Gaudeamus igitur.  Prezes poprosił o zabranie głosu Burmistrza Drezdenka Pana Macieja Pietruszaka. Burmistrz nie ukrywał radości jaka towarzyszyła  mu podczas inauguracji i świadomość spełnienia oczekiwań społeczności lokalnej w pomocy przy utworzeniu tego stowarzyszenia. Istotą zaś tego przedsięwzięcia, co podkreślił Burmistrz, są ludzie. Uniwersytet powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej i społecznej ludzi w "złotym wieku" pochodzących z obszaru Drezdenka i okolic. Życzył Uniwersytetowi dalszych lat działalności i miło spędzonego czasu. W dalszej kolejności głos zabrał Pan Edward Korban, który podziękował Prezesowi DUTW za zaproszenie na tę uroczystość i ofiarował swą pomoc merytoryczną. Kolejną, nie mniej ważną, częścią uroczystości był wykład inauguracyjny prof. Ludwika Lipnickiego pt.: Ochrona przyrody Drezdenka i nie tylko”. Na zakończenie inauguracji roku akademickiego prezes wymienił sekcje jakie będą odbywać się w DUTW i wykładowców, życzył ‘studentom’ owocnej nauki.

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Zapraszamy do członkostwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Drezdenku

Kolejne spotkanie w sprawie utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drezdenku odbyło się 30 maja br. na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Na spotkanie przybyły grupy osób zainteresowane uczestnictwem w Uniwersytecie. Burmistrz Drezdenka podziękował wszystkim za przybycie i krótko przedstawił zasady funkcjonowania instytucji jaką jest Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z inicjatywy Pana Edwarda Guźniczaka, aby w dzisiejszym spotkaniu znalazła się grupa osób, która zaangażuje się w proces tworzenia tej instytucji, rozpoczęła się dyskusja nad  personalnymi propozycjami. Zapał przybyłych osób do zrobienia kolejnego korku w temacie utworzenia Uniwersytetu doprowadził do wyłonienia się grupy siedmiu osób: Jerzy Karcz, Maria Biedzińska, Irena Gruzińska, Edward Guźniczak, Iwona Raksa, Róża Abramczuk i Dorota Gapska, która zgodziła się pokierować tą działalnością. Dzięki uprzejmości Pani Zofii Kowal stowarzyszenie będzie miało swoją siedzibę  przy ulicy Marszałkowskiej 13/9 (dawny gabinet rehabilitacyjny, wejście od ulicy Młyńskiej), gdzie przedstawiciel tej grupy będzie dyżurował w każdy wtorek i piątek w godz. od 10.00 do 12.00. Informacji można uzyskać również pod numerem telefonu    95 762 05 38 lub kom. 519 168 053. Na miejscu będzie można uzyskać informacje na temat zasad funkcjonowania stowarzyszenia, jego możliwości i kosztów uczestnictwa. W siedzibie będzie można zapoznać się z materiałami promocyjnymi innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z okolicy. Na miejscu chętne osoby wypełnią deklarację uczestnictwa i wskażą w jakiego typu zajęciach chciałyby uczestniczyć. Inicjatywa Pana Edwarda Gużniczaka nabrała szybszego tempa. Teraz grupa inicjatywna musi złożyć dokumenty do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym i rozpocząć akcję informacyjną wśród mieszkańców zachęcając do wspólnej edukacji  w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Drezdenku.

wyświetl galerię w Cooliris

następna strona »

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania