Jesteś 1062 osobą na tej stronie
Dziś jest: 24 Stycznia 2019        Imieniny: Franciszka, Felicji, Mileny
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   Zdrowa gmina

Do biegu, po zdrowie, start!

Już po raz drugi Polska Unia Onkologii przy wsparciu PZU zorganizowała konkurs pod nazwa „Zdrowa Gmina” . Jego celem jest zwiększenie liczby wykonywanych badań w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego. Pierwszy etap Konkursu polega na przeprowadzeniu akcji informacyjno-edukacyjnej o konieczności poddawania się badaniom profilaktycznym. Zadaniem gmin jest również wskazanie placówek, do których mieszkańcy danego terenu mogą zgłosić się na wykonanie takiego badania. W ramach tego etapu gminy mogą również zaprosić na swój teren mobilne przychodnie, czyli mammobusy i cytomammobusy. Badania mammograficzne i cytologie są finansowane ze środków NFZ, kolonoskopia jest realizowana w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Do dalszej części konkursu zostaną zakwalifikowane gminy, w których odnotowano największy wzrost procentowy osób zgłaszających się na cytologię, mammografię i kolonoskopię oraz które do 15 listopada prześlą opisy projektów programów propagujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej o wartości 100 tys. zł. Podczas drugiego etapu Jury wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas finałowej gali. Nagrodami w konkursie są czeki o wartości 100 000 zł za pierwsze miejsce, 50 000 zł za drugie miejsce i 25 000 za trzecie miejsce.

Gmina Drezdenko przystąpiła do konkursu, mając nadzieję, że pomoc i chęć uczestnictwa w akcji otrzymamy ze strony mieszkańców naszej gminy. Korzystając z  bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych realizowanych w naszej Gminie mogą Państwo pomóc nie tylko sobie, ale i nam w wygraniu 100 tys. zł., które moglibyśmy przeznaczyć na programy profilakyczno - edukacyjne dla młodzieży, badania dla osób nie objętych refundacją. Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.konkurszdrowagmina.pl .

 Nie da się ukryć, że jedyne, co jest dla człowieka najważniejsze to nie pieniądze, prestiż czy piękny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Każdy człowiek zdający sobie sprawę z istotności tej materii powinien o nie zadbać. Umożliwiając naszym mieszkańcom realizację programów zdrowotnych zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych realizowanych przez Gminę Drezdenko wraz ze Starostwem Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich organizujących dwa razy w roku badania mammograficzne dla mieszkanek z gminy Drezdenko, dla pacjentek w wieku 50-69 są refundowane. Szpital w Drezdenku realizuje badania cytologiczne, dla pacjentek w wieku od 25 do 59 lat, które w okresie ostatnich 3 lat nie miała wykonanego badania cytologicznego w gabinecie ginekologicznym realizującym kontrakt z NFZ są bezpłatne.

Serdecznie Zapraszamy na Badania Cytologiczne do Szpitala Powiatowego w Drezdenku do Poradni Ginekologiczno-Położniczej na parterze w budynku Przychodni, która czynna jest  od poniedziałku do piątek w godzinach: 7.00 – 15.00.                                                 Informacja i rejestracja tel: (95) 763 99 77.

Badania mammograficzne dla kobiet z gminy Drezdenko przeprowadzone zostaną w sierpniu br. Informacja o terminie badań pojawi się na stronie internetowej Urzędu www.drezdenko.pl w zakładce aktualności i na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Drezdenko.

Więcej informacji na temat badań profilaktycznych i konkursu: Urząd Miejski w Drezdenku Stanowisko ds. kultury, sportu, turystyki i promocji tel. 95 762 29 58.

 

 

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania