Jesteś 2763 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   Relacja z przebiegu zawodów sportowo - pożarniczych

Relacja z przebiegu zawodów sportowo - pożarniczych w Niegosławiu

Tradycją już się stało, że w miesiącu maju  w naszej gminie odbywają się zawody sportowo – pożarnicze. W tym roku odbyły się 26 maja w Niegosławiu. O godz. 10.00 przy remizie OSP w Niegosławiu nastąpiła zbiórka, po której jednostki przemaszerowały korowodem na boisko sportowe. Po przybyciu  wszystkich uczestników głos zabrał Komendant Miejsko – Gminnych ZOSP RP w Drezdenku Sylwester Onichimowski witając wszystkich i prosząc o zbiórkę. Przy akompaniamencie orkiestry dętej pod kierunkiem Pana Mieczysława Sorbala odśpiewano  Hymn Narodowy i podniesiono flagę państwową. Meldunek o gotowości złożył Sylwester Onichimowski i wspólnie z Burmistrzem dokonali przeglądu zastępów.  Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak i sołtys Niegosławia i  jednocześnie prezes OSP Niegosław Pan Włodzimierz Zarzyński. Na ręce Nadleśniczego Edwarda Buśko prezes złożył wyrazy podziękowania za wieloletnią pomoc Nadleśnictwa Karwin w działalności OSP  Niegosław. Kolejnym etapem wystąpień było odznaczenie strażaków  za służbę i niesienie pomocy społeczeństwu.  Liczna grupa odznaczonych  strażaków świadczy o tym, że odważnych ludzi w naszej gminie nie brakuje. Na co dzień są synami, ojcami, braćmi i mężami, a kiedy trzeba stają w naszej obronie bezinteresownie,  za co im dziękujemy.

Z okazji jubileuszu 65 - lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Niegosławiu Burmistrz Drezdenka złożył na ręce Włodzimierza Zarzyńskiego list gratulacyjny i życzenia dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i społecznych. Jubileusz jest dobrą okazją, aby przybliżyć życie mieszkańców wsi i historię OSP w Niegosławiu. Mało kto wie, że grupa prężnie działających gospodarzy na czele ze św. pamięci Franciszkiem Karweckim, Franciszkiem Nikadon, Franciszkiem Walczakiem i Władysławem Janiakiem w 1947 roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wsi, powołali do życia organizację o nazwie Ochotnicza Straż Pożarna. Gospodarze czuwali nad bezpieczeństwem wioski wraz ze swoimi końmi, bo na tamte czasy był to jedyny środek transportu w momencie zagrożenia pożarem. Pierwotne wyposażenie nie było bogate, bo stanowiło jedynie dwie sikawki na podwoziu bryczki. Jednostka dopiero w 1967 roku została doposażona w nowszego typu sprzęt. W latach siedemdziesiątych zakupiono pierwszy wóz strażacki. Pierwszymi kierowcami byli Zenon Cichała i Stanisław Chrebor. Potem przyszedł czas na umundurowanie strażaków, a inicjatywa Antoniego Nikadon i Włodzimierza Zarzyńskiego doprowadziła do rozbudowy remizy, która od początku znajduje się w tym samym miejscu. Nie można nie docenić zapału i poświęcenia strażaków jak i mieszkańców, dlatego władze przekazały  jednostce, wprawdzie używany ale z beczką na wodę samochód ratowniczo – gaśniczy STAR -244. Dzięki pomocy licznych podmiotów Niegosław posiada salę internetową, zorganizowano w Niegosławiu kurs pomocy przedmedycznej dla strażaków, posiada  łódź motorową, beczkę do wody pitnej oraz samochód Land Rover. Aktywność i pracowitość umożliwiła w 2011 roku wcielenie jednostki w NIegosławiu do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Jednak  nie zamierzają na tym poprzestać – co potwierdził prezes OSP w Włodzimierz Zarzyński.

Gratulacje i wiele słów otuchy złożyły na ręce prezesa zaprzyjaźnione jednostki OSP z Kawczyna, Pęckowa i Drawska.

Nadszedł czas na zawody. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich mł. bryg. Jarosław Korzeniewski, a głównym sędzią zawodów był mł. bryg. Tomasz Górniak. Pierwszą drużyną, która rozpoczęła rywalizację podczas zawodów sportowo – pożarniczych była drużyna dziewcząt, w której wystartowały drużyny z Trzebicza i Drezdenka. Pierwsze zwycięstwo w zawodach zdobyła drużyna z Trzebicza. W drugiej kategorii chłopców również Trzebicz nie miał sobie równych. Dla drużyny z Trzebicza ten dzień od początku zawodów zapowiadał się zwycięsko. Po zaciętej walce i zmaganiach na torze przyszedł czas na wyniki. Około godziny 16.30 Burmistrz Drezdenka dokonał wręczenia pucharów zwycięskim drużynom. W tym roku zwycięstwo wypracowała sobie drużyna z Trzebicza zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła OSP  z  Niegosławia, ubiegłoroczny zwycięzca w zawodach, trzecie miejsce jednostka z OSP z Trzebicza Nowego, czwarte OSP ze Starych Bielic, piąte miejsce OSP z Drezdenka, szóste OSP z Gościmia i na siódmym miejscu uplasowała się drużyna  OSP z Rąpina.

Radość i zadowolenie zauważyć można było na twarzach zawodników. Dodatkowe wyróżnienie przyznano drużynie kobiet z OSP w Starych Bielicach i drużynie Oldbojów z OSP Drezdenko za udział w zawodach. Burmistrz Drezdenka wręczył pamiątkową maskotkę „strażaka” najmłodszej uczestniczce  zawodów Justynie Broniewskiej z OSP Niegosław.

Kolejna edycja zawodów dobiegła końca. Gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom dziękujemy za dobrą zabawę jaka towarzyszyła tej imprezie.

2 czerwca br. młodzieżowe drużyny dziewcząt i chłopców reprezentować będą Powiat Strzelecko – Drezdenecki podczas wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych według Międzynarodowego Regulaminu CTIF w Strzelcach Kraj.

J. Nawojska

 

      

wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: J. Nawojska

Konkurs plastyczny „Nasza Ochotnicza Straż Pożarna „ rozstrzygnięty

Z okazji 65- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Biblioteka Publiczna w Niegosławiu w dniach od 7.05. do 22.05.br. zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat16 , pt. „Nasza Ochotnicza Straż Pożarna” . Celem konkursu  było propagowanie  wiedzy na temat działań OSP wśród dzieci  i młodzieży.
 Należało  wykonać pracę plastyczną  na temat związany z działaniami  Ochotniczej Straży Pożarnej. Technika, forma i format prac  były dowolne.  Na  konkurs wpłynęły 24 prace. Dnia 24.05 .w komisja w składzie :               

Przewodniczący:  Włodzimierz Zarzyński – prezes OSP Niegosław                                                                                                                                                       
Członkowie:
1. Małgorzata Boczek  – Biblioteka Publiczna Niegosław                                                                                                            

2. Danuta Helak   - Przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu  i postanowiło przyznać  następujące miejsca:                                                                                                                                               

W kategorii  od 6– 9 lat:                                                                                                                                 

I miejsce – Dominik Stawski
II miejsce – Julia Roszak
III miejsca –   Oliwia Dolata i Konrad Roszak                                                                                                                                

Wyróżnienia otrzymują : Paweł Gardyjas  i Julia Broniewska                                                                                               

W  kategorii   od 10-12 lat                                                                      

I miejsce – Natalia Broniewska
II miejsce – Krystian Milewski
III miejsce  - Sebastian Stawski                                                                                                                                     

Wyróżnienia  otrzymują  : Justyna Broniewska i Szymon Humieniuk                                                                                                                              

W  kategorii od 13-16 lat                                                                                                                                                  

Z uwagi na zbliżony poziom artystyczny  prac komisja postanowiła nie przyznawać nagród za 3 pierwsze miejsca tylko wyróżnienia . Otrzymują  je następujące  osoby  :  Monika Golińczak, Karol Broniewski, Honorata Broniewska
Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez sołectwo wsi Niegosław za zgodą Burmistrza  Macieja Pietruszaka odbyło się dnia  26 maja  na boisku  w Niegosławiu po zakończeniu  Miejsko-Gminnych zawodów sportowo - pożarniczych.

                                                                                                Małgorzata Boczek

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania