Jesteś 1436 osobą na tej stronie
Dziś jest: 24 Stycznia 2019        Imieniny: Franciszka, Felicji, Mileny
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2012   /   Wystawa Marcina Tomczaka STANY SKUPIENIA Pejzaże z Doliny Noteci

Wystawa Marcina Tomczaka STANY SKUPIENIA Pejzaże z Doliny Noteci

Zapraszam Państwa serdecznie do odwiedzenia Muzeum i obejrzenia nowej interesującej wystawy. Wzorem lat poprzednich, w okresie wakacyjnym proponujemy Państwu fotograficzną ekspozycję dotyczącą przyrody. Tematem jest Dolina Noteci. Prezentowane fotografie odbiegają stylistycznie od naturalistycznej konwencji zwyczajowo stosowanej przez osoby zajmujące się fotografowaniem przyrody. Tym razem mamy do czynienia z nieco odrealnioną, nostalgiczną, bardzo plastyczną, skupiającą się na operowaniu kolorem, mistrzowskim wykorzystaniu światła i specyficznym kadrowaniu  autorską wizją. Pozwala nam to spojrzeć na miejsca, znane nam skądinąd, przez pryzmat oka i obiektywu Marcina Tomczaka. Człowieka, który potrafi uruchomić naszą wyobraźnię darując  nam tylko rodzaj artystycznego imperatywu.

Autor, w moim subiektywnym odczuciu, jest podobny do swoich fotografii. Syntetyczny, skromny, niechętny snuciu opowieści o sobie. Znany,  fotografujący od wielu lat „człowiek lasu” z Nadleśnictwa Karwin. Autor licznych fotografii wykorzystywanych w materiałach promocyjnych dotyczących Puszczy Noteckiej.

Syntetyczne, jak jego fotografie, są również jego odpowiedzi na kilka moich pytań:  Od kiedy fotografuje? Z przerwami od dziecka.  Co fotografuje? Wszystko, ale najchętniej przyrodę.
Co najbardziej lubi? Dającą oddech przestrzeń.

Każdy, kto ma ochotę zadać autorowi inne pytania i dowiedzieć się, jak zrobić dobre zdjęcie, będzie miał okazję uczynić to podczas otwarcia wystawy „ Stany skupienia. Pejzaże z Doliny Noteci”, które odbędzie się w środę 13 czerwca o godzinie 17:00.

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania