Jesteś 1255 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Edukacja   /   Aktualności   /   Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Gimnazjalne BRD

            24 października br. przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, Komendą Powiatową (Wydział Ruchu Drogowego), Komisariatem Policji w Drezdenku oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Niegosławia w Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego w Drezdenku  zorganizowano „Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

            Począwszy od 4 godziny lekcyjnej we wszystkich klasach gimnazjum, wychowawcy zaprezentowali swym podopiecznym prezentację multimedialną pt. „Masz jedno życie” oraz film dotyczący resuscytacji. Uczestniczyliśmy również w pogadance nt. ruchu drogowego, zachowania się na drodze i nowych przepisów odnoszących się do rowerzystów, przeprowadzonej przez podkomisarza Artura Chorążego z Komendy Wojewódzkiej Policji, Wydział Ruchu Drogowego. Ponadto na terenie szkoły odbyły się: egzamin na kartę motorowerową, zawody sportowe i turniej BRD.

            Duże wrażenie wywarł na nas pokaz umiejętności naszych policjantów-
- przewodników ( P. Marcina Suśniły, P. Waldemara Bakowicza) i Ich psa Rolfa. Piękny, okazały, niezwykle posłuszny owczarek niemiecki zademonstrował swoje umiejętności w zakresie przeciwdziałania agresji, jak również pościgu za podejrzanym. Bez wątpienia w naszej pamięci pozostanie także pokaz resuscytacji i akcji „Wypadek drogowy”, podczas której strażacy z OSP Niegosław ratowali pozoranta z palącego się i uszkodzonego w wyniku wypadku auta. Warto podkreślić, iż pozorantem była nasza uczennica klasy 1c, Honorata Broniewska, członkini OSP w Niegosławiu. Dziewczynka nie tylko zachowała zimną krew, przebywając w palącym się aucie, ale również pamiętając o procedurach ewakuacji, dała się ewakuować z pociętego przez strażaków samochodu. W całej akcji towarzyszyli Honoracie Jej rodzice, P. Jolanta i Roman Broniewscy (strażacy), którzy bez wątpienia wykazali się nie tylko troskliwą opieką, jak też pełnym profesjonalizmem.

              Pomocą w zorganizowaniu „Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” służyli nam  nadkom. Andrzej Miron, P. Sylwester Onichimowski oraz P. Włodzimierz Zarzyński. Nad całością czuwał Pan Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego w Drezdenku, Zbigniew Kubasik oraz nauczyciele naszej placówki, w szczególności P. Roman Pręt.

Akcja bez wątpienia potrzebna i konieczna, mająca charakter dydaktyczny. I co ważne, udało nam się tego dnia połączyć teorię z wiedzą praktyczną.

Agnieszka Piasecka

  • data: 2012.10.28

Galeria zdjęć

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania