Jesteś 1462 osobą na tej stronie
Dziś jest: 17 Listopada 2018        Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

Po raz kolejny przeprowadzono eliminacje miejsko – gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które odbyły się w dniu  28 lutego 2013 roku na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Jak co roku liczna grupa młodzieży, bo aż 31 osób, zgłosiła się do udziału w Turnieju. Uczniowie ze Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalnej z Drezdenka i Niegosławia  wraz z opiekunami o godz. 9.00 przybyli na Salę Sesyjną Urzędu Miejskiego. Podczas Turnieju obradowała licząca 5 osób komisja w składzie: Przewodniczący komisji Pan Paweł Kaczmarczyk –Komenda Powiatowa PSP w Strzelcach Kraj, sekretarz Pani Alina Karmazyn – Nadleśnictwo Smolarz i członkowie Pani Joanna Rutkowska - Nadleśnictwo Karwin, Pan Czesław Nowak – wieloletni Komendant Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP w Drezdenku, Pan Sylwester Onichimowski – aktualny Komendant Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drezdenku. Turniej otworzył Zastępca Burmistrza Drezdenka Pan Andrzej Kozubaj. Powitał przybyłych nauczycieli, opiekunów i młodzież, której życzył dużej ilości punktów
i zachęcał do zgłębiania wiedzy na temat zapobiegania pożarom, gdyż wiedza na ten temat przyda się w życiu codziennym. Ze zgłoszonych uczestników, którzy przybyli na spotkanie, wyłoniono trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa 10 – 13 lat , druga w wieku 14-16 lat, trzecia 17-19 lat. Turniej przebiegał w dwóch etapach; pierwszy etap to część pisemna, gdzie uczestnicy otrzymali testy z 20 pytaniami. W tej części odpowiednio w grupach wiekowych największą liczbę punktów uzyskali: Dominik Szmyd – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku – 17 pkt., ex aequo: Maria Pawłowska Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza
w Drezdenku, Jan Paprota Gimnazjum nr 1 w Drezdenku - 17 pkt., Monika Zasuwik Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych -13 pkt.

Po części pisemnej wyłoniono grupę osób, która zakwalifikowała się do drugiego etapu- części ustnej.

W grupie wiekowej 10-13 lat zwyciężył Dominik Szmyd uzyskując liczbę 7 punktów, drugie miejsce zajął Daniel Przytulski z liczbą punktów 6, trzecie miejsce zajął Hubert Dworczak z liczbą punktów 6.

W drugiej grupie zwyciężył Jan Paprota z liczbą 9 punktów, drugie miejsce zajął Szymon Świerczyński z liczbą punktów 9, na  trzecim miejscu uplasowała się Monika Golińczak uzyskują punktów 6.

W trzeciej Grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Bartosz Sikora z liczbą punków 9, drugie Jacek Golińczak z liczbą punktów 4 i trzecie Aleksandra Nowak również z 4 punktami.

Zwycięzcy otrzymali  pamiątkowe maskotki ‘strażaka’ i publikacje ufundowane przez Nadleśnictwo Karwin i Smolarz, które wręczył Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Kozubaj. Każdy z uczestników Turnieju otrzymał słodycze i nagrody pocieszenia. Na zakończenie Turnieju Zastępca Burmistrza podziękował uczniom i nauczycielom za uczestnictwo w Turnieju  zapraszając  do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

26.03.2013 r. o godz. 9.30 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Kraj. odbędą się eliminacje powiatowe, na których gminę Drezdenko reprezentować będzie 9 osób z poszczególnych grup wiekowych.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Joanna Sobczyńska
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania