Jesteś 1322 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   IX POWIATOWA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

IX POWIATOWA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Kolejna, ale nie znaczy to, że mniej oczekiwana, czy wzbudzająca mniej emocji niż jej poprzedniczki, bo dzieci niepełnosprawne uwielbiają zawody sportowe, lubią rywalizować, a jeszcze bardziej cieszą się z otrzymywanych z rąk Burmistrza dyplomów i medali. A medale, jak co roku, czekały na wszystkich, gdyż wszyscy na nie zasłużyli. Każdy uczestnik tegorocznej IX Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zasługiwał na uznanie – włożył w wykonywanie zadań dużo wysiłku i energii, marzył o sukcesie i trenował jak sportowiec, jak olimpijczyk. To nic, że olimpiada powiatowa, ważne, że można było się spotkać z przyjaciółmi i znajomymi, najpierw walczyć o punkty, potem wspólnie zasiąść przy syto zastawionych stołach, wreszcie otrzymać medal, dyplom i paczkę ze słodyczami i pożegnać się. To już tradycja, zawsze przed świętami wielkanocnymi, zawsze w pobliżu nadejścia oczekiwanej wiosny w Hali Sportowo- Rehabilitacyjnej spotykają się sportowcy w różnym wieku i z różnymi schorzeniami, by zmierzyć się z zaproszonymi gośćmi z powiatu strzelecko- drezdeneckiego. Rywalami niepełnosprawnych członków TPD Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Drezdenka byli w tym roku: dzieci i młodzież z Drawska i Strzelec Krajeńskich.

Aby dzieciom i ich opiekunom niczego nie zabrakło zadbali sponsorzy: Starostwo powiatu strzelecko- drezdeneckiego, Urząd Miejski w Drezdenku, który dodatkowo ufundował puchary, Victaulic, SOBEX Trzebicz, Nadleśnictwo Smolarz, Trojak Państwa Włochów, kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Warto dodać, że podczas sobotnich (16.03.2013) zmagań- nie tylko lekkoatletycznych- odznakę Jordana otrzymał Włodzimierz Sapór- wieloletni przyjaciel Koła, a Roman Owczarzak - podziękowanie specjalne za wyrozumiałość i otwarcie na potrzeby dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Panie Edyta Chlebek i Anna Pupel otrzymały naszą odznakę, którą honorujemy szczególnych przyjaciół, a wolontariusze Roksana Pupel, Dominik Owczarzak, Magda Leśniewska, Jacek Golińczak, Jakub Maćkowiak dyplomy podziękowania. Wszystkim uczestnikom olimpiady puchary i medale wręczał Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. W tym roku w imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego (Strzelce Kraj.), Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych i Rodziców z Drawska, Dom Środowiskowy z Drezdenka i dzieci z Barki w Drezdenku, oczywiście gospodarzami były dzieci i młodzież TPD Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich rodzice.

  • autor: Danuta Zych
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Danuta Zych
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania