Jesteś 1274 osobą na tej stronie
Dziś jest: 16 Listopada 2018        Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2013   /   Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

POWIATOWY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 13 kwietnia 2013 r. zostały przeprowadzone  eliminacje powiatowe
do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Gimnazjalnej nr 1 im. Józefa Nojiego oraz w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka. Udział w Turnieju wzięli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu strzelecko - drezdeneckiego.

W Turnieju uczestniczyło 60 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych
z miejscowości: Drezdenko, Niegosław, Trzebicz, Strzelce Krajeńskie, Stare Kurowo, Ogardy, Tuczno, Bobrówko, Wielisławice, Gościmiec, Górki Noteckie, Zwierzyn i Dobiegniew.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z bezpieczną jazdą na rowerze, będąc jednocześnie uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich przeprowadzili test dotyczący znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad ruchu pieszych i rowerzystów oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po części pisemnej, która odbyła się w Gimnazjum nr 1 uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej pod kierownictwem Mieczysława Sorbal i grupy choreograficznej „ Dziewczęta z Buławami ” pod kierownictwem Natalii Nadwornej przemaszerowali ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 1 gdzie odbyła się część praktyczna Turnieju.

 Z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  egzaminowały uczniów pielęgniarki ze Szkół: Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka oraz Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego. Miasteczko ruchu drogowego uczestnicy pokonywali w dużym skupieniu, stosując się do ustawionych znaków drogowych. Także na rowerowym torze przeszkód nie był istotny czas, ale precyzja, a najlepsi rowerzyści nagradzani byli głośnymi brawami. Nad prawidłowym pokonaniem miasteczka i toru przeszkód czuwali policjanci z Komendy Powiatowej oraz Komendy Policji w Drezdenku.

Turniej zorganizowany został przez Gminę Drezdenko, przy współpracy z: Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego, Szkołą Podstawową nr 1. im. Janusza Korczaka, Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich, Starostwem Powiatowym, Ochotniczą Strażą Pożarną z Drezdenka, Powiatowym Zespołem Ekonomiczno – Administracyjnym w Strzelcach Krajeńskich, Gminami: Stare Kurowo, Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn.

W  kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Starym Kurowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie,  a trzecie uczniowie z naszej gminy – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka.

W  kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1. Im. Józefa Nojiego z Drezdenka, drugie miejsce Gimnazjum w Dobiegniewie, trzecie Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich.

Indywidualnie etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wygrali:-

 • w kategorii szkół podstawowych – Grzegorz Grzankowski ( Szkoła Podstawowa
  w Dobiegniewie)
 • w kategorii gimnazjów – Michał Łabuda (Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich).

 

Sponsorami turnieju byli:

 • Nadleśnictwo Smolarz
 • Nadleśnictwo Karwin
 • Stacja Kontroli Pojazdów Zygmunt Ziętek
 • Stacja Diagnostyczna Wiesław Widera
 • Alfa s. c. Hurtowania art. biurowych, papierniczych i papierosów
 • Adam Kiona
 • Starostwo Powiatowe

 

 • autor: Joanna Sobczyńska
wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania