Jesteś 976 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Stycznia 2019        Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Wystawa fotografii Radosława Wojciecha Szeszko 3.04.2014

Jak dwie połówki jabłka...

     Czego poszukujemy u kandydatów na przyszłych  małżonków? Przede wszystkim podobieństwa: pokrewnego intelektu, poczucia humoru, zbieżnych zainteresowań. Otwarcie wystawy fotografii Radosława Wojciecha Szeszki w Bibliotece Publicznej udowodniło, że dotyczy to również bardziej prozaicznej kwestii - fizycznego podobieństwa.

     "Co Bóg złączył" to zestawienie wyjątkowych portretów małżeństw z różnym stażem. 0 ile sam pomysł może wydawać się banalny, ale forma realizacji już nie. Autor  za pomocą programu graficznego połączył twarze obojga małżonków w jedną. Jak przyznał, pierwszą próbę wykonał na zdjęciach swoim i żony, a efekt, jaki uzyskał zaskoczył go tak bardzo, że fotograf przyrody zdecydował się stworzyć całą serię takich portretów. Od tego momentu rozpoczął poszukiwanie par, które odpowiadały przyjętej konwencji i po prawie trzech latach udało się skompletować prezentowany właśnie zbiór zdjęć. Co najbardziej zaskakuje w tych nietypowych portretach,   to ich spójność, idealne wręcz dopasowanie, twarze patrzące z fotografii nie wyglądają dziwnie, wręcz przeciwnie, są bardzo miłe dla oka. Wystawa została tak rozmieszczona, że każde kolejne zdjęcie przedstawia parę z dłuższym stażem - zaczynamy oglądanie od portretu małżeństwa trzy dni po ślubie a kończymy na parze, która razem spędziła pięćdziesiąt pięć lat. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wraz z upływem czasu partnerzy coraz bardziej upodabniają się do siebie.

      Podczas otwarcia wystawy trzeciego kwietnia autor opowiedział przybyłym gościom o swoich inspiracjach oraz pracy nad portretami. Przyznał, że najtrudniejsze było odnalezienie małżeństw, tak idealnie dopasowanych pod względem wyglądu by manipulację graficzną w zdjęciach ograniczyć do niezbędnego minimum. Podkreślił, że wszystkie pary, które wzięły udział w projekcie były pod wielkim wrażeniem końcowego efektu. Zaprezentował również krótki film zdradzający tajniki powstawania zdjęć oraz ich edycji.

    Doskonałym mottem dla tego artystycznego projektu wydają się być słowa Karola Wojtyły: "Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje".

    Wystawę można oglądać codziennie w Bibliotece Publicznej w Drezdenku w godzinach  otwarcia do końca kwietnia.

                                                                              Paulina Boczek

 

 

Otwarcie wystawy:„co Bóg złączył…” Radosława Wojciecha Szeszko

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania