Jesteś 491 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Galeria   /   Dzień Książki dla Dzieci   /   W Bibliotece Publicznej w Drezdenku 23.04.2014

Przedszkolaki na imieninach u książki

     Koniec kwietnia i początek maja tego roku obfituje w święta i dni mające na celu upamiętnić coś lub kogoś. Nie każdy do końca wie co i kogo, ale każdy jest świadomy, że z jakiegoś powodu ten dzień jest wyjątkowy. Nauczono nas tego w szkole, w domu, w kościele lub po prostu mamy wtedy wolne. Ale czy wiemy jakie święto kryje się pod datą 23 kwietnia?

     Biblioteka w Drezdenku zadbała o to by już od najmłodszych lat mieszkańcy naszego miasta nie mieli wątpliwości, że jest to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a drugiego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. By uczcić tę podwójną okazję oddział dla dzieci odwiedziły drezdeneckie przedszkolaki. Grupa trzy i czterolatków poznała zasady korzystania z biblioteki, obejrzała kolorowe publikacje tworzone z myślą o nich, wysłuchała krótkiego opowiadania i dowiedziała się jak należy postępować z książką by jej nie zniszczyć. Maluchy  z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenkę o czytaniu oraz brały udział w zabawach ruchowych. Miały okazję sprawdzić, czy tak jak prawdziwa księżniczka wyczują ziarenko grochu pod poduszką, a dzięki przygodom Koszmarnego Karolka przekonały się czym grozi unikanie książek. Dzieci imponowały swoją wiedzą na temat baśni i błyskawicznie odpowiadały na wszystkie zagadki, nawet te przeznaczone dla starszych grup. Wychodząc już z biblioteki jeden z chłopców stwierdził, że „to były takie imieniny książki i były fajne”. Najbardziej cieszy fakt, że już tego samego dnia dzieci, które brały udział w spotkaniu pojawiały się w bibliotece z opiekunami by wypożyczyć książkę, która spodobała im się wcześniej.

    Czy bibliotekarz może chcieć czegoś więcej? Może i chce. Marzeniem bibliotekarza jest by dla każdego, niezależnie od wieku, Światowy Dzień Książki był „fajny” i ważny, by każdy uczcił go lekturą choć jednej książki.

                                                                         Paulina Boczek

Galeria zdjęć:

wyświetl galerię w Cooliris
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania