Jesteś 992 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Stycznia 2019        Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Wieczór poezji Edwarda Henka 23.05.2014

Bądź tu mądry i pisz wiersze

      Chyba każdy napisał choć raz w życiu wiersz. Najczęściej nasza twórczość lądowała natychmiast na dnie szuflady poddana autorecenzji i skazana na zapomnienie. W miniony piątek goście Biblioteki Publicznej mogli przekonać się jak bardzo niesłuszne jest takie postępowanie, bo poeta może kryć się w każdym z nas, tak jak w panu Edwardzie Henka.

     Bohater wieczoru pochodzi z Drawska i na co dzień zajmuje się rolnictwem, jednak jego pasją jest poezja. Ubiera w słowa wszystko to, co jest mu szczególnie bliskie – piękno przyrody i zmieniających się pór roku, radości i smutki codzienności, refleksje nad pędem życia, zachłannością i przemijaniem. Tematyką jego twórczości jest również kosmos, który szczególnie fascynuje autora, zwłaszcza rola jednej osoby wobec jego nieskończoności. Swoje wiersze poeta zaprezentował wraz z córką przy utworach muzyki relaksacyjnej. Muzą pana Edwarda jest jego żona, a największą inspiracją – życie.

      Piątkowy wieczór był idealną okazją do wyciszenia się po całym tygodniu zabiegania o lepszy byt i chwilę refleksji nad sobą samym. Wiele osób ukrywa swoje talenty przed światem, nie są pewni czy są dostatecznie dobrzy w tym co robią i nie potrafią zdecydować się na konfrontacje z opiniami innych. Edward Henka udowadnia,  że jeżeli robimy coś z pasją i wypływa, to z prosto serca, to nasza prawdziwość zawsze zostanie doceniona i znajdzie swoich adresatów. Jeżeli więc jesteś szufladowym twórcą i marzysz o debiucie, nie wahaj się ani przez chwilę – w Bibliotece Publicznej czekają osoby, które Ci w tym pomogą. Kolejny wieczór poezji, wystawa lub wernisaż może być firmowany właśnie Twoim nazwiskiem. Wystarczy się odważyć. 

Paulina Boczek

wyświetl galerię w Cooliris
  • Przywitanie i przedstawienie Edwarda Henka przez dyrektor...
    Przywitanie i przedstawienie Edwarda Henka przez dyrektor BPMiG Drezdenko.
    • autor: fot. Paulina Boczek
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania