Jesteś 1049 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Wydarzenia kulturalne   /   SPOTKANIA   /   Wieczór autorski Tomasza Walczaka 12.08.2014

Fantasmagorie pana W.

Kim są poeci? Przemykają obok nas niepostrzeżenie zwykli szarzy księgowi  lub barwne ptaki, których sam  sposób bycia skanduje „Jestem artystą!”.  Czym jest poezja?  Ubieraniem emocji w słowa, czym lepiej skrojone i dopasowane, tym dobitniej trafiają do serc i umysłów. Podczas wieczoru autorskiego w Bibliotece Publicznej Tomasz Walczak błyszczał wyjątkowo dobrze skrojoną granatową marynarką.

Pochodzący z Drezdenka poeta promował najnowszy tomik wierszy „Fantasmagorie”, prezentował swoje utwory oraz chętnie i barwnie opowiadał o pasji i życiu zawodowym. Mówił o przywiązaniu do rodzinnego miasta, któremu poświęcił pierwszy wiersz tomiku. Drezdenko jest dla niego ostoją, miejscem, gdzie regeneruje siły i wspomina szumną młodość. To również miejsce, w którym rozpoczęła się jego przygoda z poezją. Współprowadząca spotkanie Edyta Dobrychłop-Amrogowicz przygotowała serię pytań, które przybliżyły zgromadzonym sylwetkę bohatera wieczoru. Tomasz Walczak jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, zawodowo zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną  w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w  Elblągu. Jest założycielem i opiekunem artystycznym Teatralnego Studia Młodych Alter Ego oraz Teatru Integracyjnego "Dwie Twarze".

„Fantasmagorie” to bardzo osobisty i szczery tomik, powstał w okresie wyjątkowo trudnym dla autora – walki z białaczką. Jak sam przyznał, pomimo silnej wiary w wyzdrowienie tomik był formą pożegnania z życiem i najbliższymi. Na szczęście los okazał się dla niego łaskawy i  pozwolił mu tworzyć i pracować dalej. Piętno śmierci odcisnęło się na jego twórczości, świat jaki ukazują „Fantasmagorie” to świat ludzi nieszczęśliwych, samotnych i grających kogoś kim nie są. Dotyczy to zwłaszcza ulubionych bohaterów autora – „brzydkich ludzi”. Autor zmaga się z tak trudnymi tematami jak odchodzenie, samobójstwo,  brak zrozumienia, życiowa małostkowość. Pomimo to, tomik niesie pozytywne przesłanie – każdy darowany dzień należy celebrować, a wszystko to co złe i brzydkie - zwalczać. A nikt nie wie tyle o walce co Tomasz Walczak.

Paulina Boczek

wyświetl galerię w Cooliris
  • Tomasz Walczak
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania