Jesteś 914 osobą na tej stronie
Dziś jest: 17 Listopada 2018        Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2014   /   Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

RAZEM łatwiej pokonać trudności.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych, bo działających już 95 lat na rzecz dziecka i rodziny w Polsce.

Nasze stowarzyszenie jest najmniejszą jednostką TPD, która od 28 lat społecznie działa na rzecz dla dobra dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, stara się kompleksowo niwelować przyczyny patologii społecznej, integrować społeczeństwo, a przede wszystkim spełniać marzenia  dzieci specjalnej troski.                          

Każdy kolejny rok to nowe doświadczenia i sukcesy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej skupionej przy TPD Kole Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Drezdenku.

To już nie te dzieci chore, niepełnosprawne, które siedziały za firanką w domu – dziś biorą udział w różnych zadaniach statutowych Koła.

Zdobywają medale za udział w imprezach sportowych, pokonują trudności, ból by zdobyć szczyty gór i pokonać trasy wycieczek. Co rok inna trasa, by zwiedzić całą Polskę – być tam gdzie mogą być bez trudu inne dzieci.

Zajęcia w świetlicy Koła przy ulicy Kościuszki 41 – to wyzwania do realizacji wielu projektów, to pokazanie, że osoby niepełnosprawne są uzdolnione manualnie – ich prace pokazywane w Wojewódzkiej Bibliotece i MCK Klubie Kultury Jedynka w Gorzowie Wlkp. zyskały uznanie wielu osób.

Prace młodzieży niepełnosprawnej to szereg obrazów wyszytych kolorową nitką, widoków Drezdenka, które były tłem do kalendarzy w roku 2012 i 2013 oraz widokówek z naszego miasta – zachęcamy do nabycia małego obrazka – widokówki, pracy osoby niepełnosprawnej, która musi pokonać wiele by pokazać, że jest pełnowartościowym członkiem społeczności.

Dzisiejsze sukcesy osób niepełnosprawnych, ich rozwój intelektualny, otwarcie się na świat, oraz integracja społeczna to wynik współdziałania wielu środowisk, to wspólne działanie by pokonać wiele trudności dnia codziennego osób niepełnosprawnych, chorych od urodzenia.

Wszystkie zadania statutowe Koło może zrealizować dzięki współpracy urzędów z jednostkami pozarządowymi w formie powierzenia realizacji zadania i ich częściowego finansowania. Znaczną rolę w budżecie Koła odgrywa stała współpraca z władzami samorządowymi – Burmistrzem i Radą Miejską w Drezdenku, co pomaga realizować plan roczny naszego stowarzyszenia działającego społecznie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wszystkie zadania możemy realizować dzięki zaangażowaniu się w działalność Koła rodziców dziecka specjalnej troski, którzy poświęcają każdą wolną chwilę na pomoc w świetlicy Koła i sami biorą czynny udział w zadaniach integracyjnych i promujących naszą organizację.

Dużą rolę odgrywają nasi Przyjaciele Dziecka Niepełnosprawnego, LUDZIE DOBREJ WOLI, wrażliwi na los dzieci specjalnej troski – dzięki za wszelką  pomoc  bo  Razem łatwiej  pokonać trudności dnia codziennego osób niepełnosprawnych.

 

                                                                                                                                                           Zarząd Koła

 

TOWARZYSTWO  PRZYJACIÓŁ  DZIECI

KOŁO POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

66 – 530 Drezdenko, ul. Kościuszki 41, tel. 887471734

Nr konta  21 8362 0005 0000 3450 2000 0010                                                                                                                                                                                                                                                             =============================================================

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania