Jesteś 317 osobą na tej stronie
Dziś jest: 21 Stycznia 2019        Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2015   /   Informacja dot. uzyskanego dofinansowania na realizację zadania: „Demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drezdenko”

Informacja dot. uzyskanego dofinansowania z NFOŚiGW w Warszawie i WFOŚiGW w Zielonej Górze na realizację zadania: „Demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drezdenko”

Urząd Miejski w Drezdenku informuje, że Gmina Drezdenko otrzymała dofinansowanie do zadania polegającego na utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drezdenko w wysokości 41 483,38 zł w formie dotacji stanowiącej 100% kosztów kwalifikowanych zadania.

Dofinansowanie jest przyznawane w ramach Programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn.: Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne; Część II – „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”, zgodnie z przyjętymi zasadami i warunkami dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze przedsięwzięć związanych z realizacją gminnych programów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest przy udziale środków NFOŚiGW.

Na powyższą łączną kwotę dofinansowania składają się:

  • 20 741,69 zł – dotacja NFOŚiGW w Warszawie, w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych,
  • 20 741,69 zł – dotacja WFOŚiGW w Zielonej Górze, w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych.

W ramach ww. zadania azbest usunięto z 25 nieruchomości stanowiących własność osób fizycznych, 1 wspólnoty będącej w zarządzie PGKiM, 2 nieruchomości stanowiących własność osób prawnych oraz 1 gminnej sali wiejskiej. Osiągnięty efekt ekologiczny to 79,74 Mg (ton) zutylizowanego azbestu, stanowiącego odpad niebezpieczny.

Aby zutylizować azbest w ramach przedmiotowego zadania należało spełnić warunki, o jakich mowa w „Informacji dotycząca przyznania dofinansowania do zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drezdenko”.

Gmina Drezdenko planuje wnioskować o otrzymanie dofinansowania również w 2016 r.

 

 

informacji nt. dofinansowania udziela:

Agata Kwiatkowska

Urząd Miejski w Drezdenku, pok. 116

tel. 0957622954

Drezdenko 2015.11.03

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania