Jesteś 379 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2016   /   IV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Szkolnych o Puchar Burmistrza Drezdenka

Spotkanie teatrzyków dziecięcych 6 grudnia 2016r. na scenie Centrum Promocji Kultury w Drezdenku było, czwartą z kolei, edycją Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych o Puchar Burmistrza Drezdenka.

Szkoła Podstawowa nr 1 po raz pierwszy była organizatorem Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w Roku Korczakowskim 2012, kiedy to oświatowe placówki z powiatu strzelecko-drezdeneckiego walczyły o zaszczytny laur Janusza Korczaka. Od 2013 roku kolejne edycje powiatowego przeglądu teatrzyków szkolnych są już o puchar burmistrza Drezdenka. Organizatorem uroczystości jest niezmiennie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1w Drezdenku, Sławomir Wojciuszkiewicz, a od tego roku do artystycznego przedsięwzięcia przyłączyło się Stowarzyszenie Alternatywna Gmina z Drezdenka.

Tegoroczny przegląd, podobnie jak i poprzednie, objął patronatem Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Prezentacjom, wzorem lat ubiegłych, towarzyszyła idea Janusza Korczaka: „Bez pogodnego, pełnego dzieciństwa, całe życie jest kalekie”.

Przed rozpoczęciem przeglądu na widowni pojawiły się mikołaje i obdarowały słodkościami wszystkich obecnych, a zwłaszcza dzieci.

Do przeglądu w kategorii: 0-3 stanęły: Publiczne Przedszkole w Drezdenku wraz z opiekunem, panią Mariolą Różańską, Szkoła Podstawowa w Gościmiu wraz z opiekunem, panią Katarzyną Tylską, Szkoła Podstawowa w Trzebiczu wraz z opiekunem, panią Teresą Kwiatkowską, Szkoła Podstawowa w Drawinach wraz z opiekunem, panią Ewą Urbaniak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku wraz z opiekunem, panią Katarzyną Majchrzak i Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku wraz z opiekunem, panią Mariolą Wielgosz.

Kategorię 4-6 reprezentowały: Szkoła Podstawowa w Niegosławiu wraz z opiekunem, panią Danutą Przybysz oraz Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z opiekunem, panią Renatą Mikłasewicz.

Sponsorami i fundatorami nagród rzeczowych przeglądu byli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, p. Sławomir Wojciuszkiewicz,  Iwona i Artur Frąszczakowie - właściciele Piekarni „HERT” z Gościmia, Nadleśnictwo Smolarz z Klesna oraz panie kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku.

Zmagania młodych adeptów sztuki aktorskiej oceniało jury w składzie: Iwona Frąszczak, poetka, animator życia kulturalnego, przedstawiciel Stowarzyszenia Alternatywna Gmina; Teresa Debaere – dyr. Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Tischnera; Alina Michalak – dyr. OREW Drezdenko, poetka, animator życia kulturalnego, przedstawiciel Stowarzyszenia Alternatywna Gmina; Paulina Swacińska – poetka, animator życia kulturalnego, przedstawiciel Stowarzyszenia Alternatywna Gmina, związana z Teatrem Alter Ego; Tomasz Walczak – poeta, teatrolog, animator życia kulturalnego, przedstawiciel Stowarzyszenia Alternatywna Gmina, związany z Teatrem Alter Ego i Teatrem Kotłownia.

Jury po obejrzeniu 6 spektakli w kategorii wiekowej 0-3 oraz dwóch spektakli w kategorii 4-6, postanowiło przyznać:

wyróżnienie za efekty specjalne – otrzymał Mateusz Fuczyło;

wyróżnienie za kostium – otrzymał Jakub Siek z SP 3;

wyróżnienie za choreografię – otrzymała Szkoła Podstawowa w Drawinach;

wyróżnienie za scenografię – otrzymało Przedszkole Publiczne w Drezdenku;

wyróżnienie za grę aktorską – otrzymała Inesa Statkiewicz z SP 1;

w kategorii 0-3 przyznano:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gościmiu za spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” - opiekun Katarzyna Tylska

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku za spektakl pt. „Leśne przedszkole” - opiekun Katarzyna Majchrzak

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Trzebiczu za spektakl pt. „Pięć życzeń Natalki” - opiekun Teresa Kwiatkowska

wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku za spektakl pt. „Jaś i Małgosia” - opiekun Mariola Wielgosz

w kategorii 4-6 jury przyznało:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku za spektakl pt. „Krasnoludki, krasnoludki... Zaczarowany bal” - opiekun Renata Mikłasewicz

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Niegosławiu za spektakl pt. „Pamiętnik nastolatki” - opiekun Danuta Przybysz

Grand Prix jury postanowiło przyznać Szkole Podstawowej w Drawinach za spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” - opiekun Ewa Urbaniak.

Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak wręczył zwycięzcom statuetki w poszczególnych kategoriach, a wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, p. Mariola Kozubaj, wręczyła nagrody rzeczowe.

Podczas obrad jury zaprezentował się gospodarz spotkania, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku, klasy 3e i 3f pod opieką pań: Małgorzaty Sadowskiej i Magdaleny Weissberg-Wojas  oraz ks. Adama Wójcickiego CRL w przedstawieniu pt. „Jasełka”.

Gościnnie wystąpili też w muzycznym repertuarze Julia Wiktoria Dalidowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Mateusz Fuczyło ze Szkoły Ponadgimnazjalnej w Drezdenku. 

Uczestnicy przeglądu korzystali ze słodkiego bufetu,  z owoców i soków pełnych zdrowia i witamin. Organizator zapewnił także smaczne i zdrowe kanapki, które przygotowały kucharki ze stołówki szkolnej.

 

Przegląd poprowadzili Magdalena Nowaczyk, uczennica Gimnazjum nr 1 i Kasper Wojdyła, uczeń Gimnazjum nr 2 w Drezdenku. O oprawę fotograficzną wydarzenia zadbali: Maciej Kurłowicz (JagodaPhotoSession), Claudia Wieczorek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Maciej Frąszczak z Gimnazjum nr 1 w Drezdenku.

Na scenie Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zobaczyliśmy ponad 140 dzieci, uczęszczających w szkołach czy przedszkolach na różne formy teatralne, dzieci, które „chcą, potrafią i rozkwitają” na naszych oczach. Teatr to wspólna zabawa, która służy uczeniu akceptowania własnej osobowości, odkrywaniu i rozwijaniu zdolności, przełamaniu nieśmiałości, kształtowaniu umiejętności budowania kontaktów z rówieśnikami, wreszcie wypełnianiu wolnego czasu i dobrej zabawie.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania