Treść strony

Gmina Drezdenko przystąpiła do projektu „Lubuska Unia Światłowodowa dla ostatniej mili”  we wrześniu 2017 roku. Inwestycja w infrastrukturę dofinansowywana jest z UE. Światłowód to najszybszy i najnowocześniejszy Internet w Polsce. Celem projektu jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach by zapewnić użytkownikom z terenu objętego projektem dostępu do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Inwestycja obejmuje swoim zasięgiem gospodarstwa domowe oraz jednostki edukacyjne.

Zakres inwestycyjny obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane. Inwestycja realizowana jest w przypadku zabudowy jednorodzinnej, do granicy działek gospodarstw domowych z zastrzeżeniem, że dla tych mieszkańców, którzy złożą deklaracje światłowód będzie doprowadzany do mieszkania w całości z budżetu Orange (wnioskodawcy nie ponoszą kosztów). W przypadku zabudowy wielorodzinnej inwestycja nie wymaga przeprowadzenia żadnych dodatkowych prac ziemnych lub instalacyjnych poza budynkiem.

Szczegółowe uzgodnienia będą prowadzone przez wykonawcę z poszczególnymi właścicielami nieruchomości pod warunkiem, pozyskania wcześniej zgody na przeprowadzenie światłowodu przez nieruchomość oznaczonej na deklaracji.

Zachęcamy Państwa do złożenia deklaracji. Deklaracje w wersji papierowej można pobrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego oraz w wersji elektronicznej tutaj:http://www.orange.pl/…/map/ak/b2c/FTTHWILANOW/deklaracja.pdf Deklaracje w wersji elektronicznej z podpisem można zeskanować i wysłać na adres: promocja@drezdenko.pl a deklaracje w wersji papierowej wrzucić do urny, która znajduje się przy głównym wejściu do Urzędu.

Deklaracja nie zobowiązuje do kupienia Internetu a Ci z Państwa, którzy mają podpisane umowy z innym operatorem mogą poczekać aż umowy wygasną i wtedy podpisać z Orange. Budowana infrastruktura jest otwarta co oznacza, że każdy operator może z niej skorzystać.

W pierwszej kolejności inwestycja będzie realizowana w szkołach. Przewidywany termin włączenia szkół do sieci światłowodowej to sierpień  2018 r. Zakończenie budowy całości projektu będzie realizowane sukcesywnie ostatecznie do września 2020 r.

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl