Treść strony

DRODZY STRAŻACY. JESTEŚCIE WIELCY.
Bardzo, a nawet bardzo, bardzo dziękujemy Wam za pomoc. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszych umiejętności i siły, które bezlitośnie wykorzystaliśmy podczas niebotycznie trudniej akcji wyprowadzania z wieży kościelnej rzeźby Oskara Garvensa. Dzięki Waszej sile i mądrości najcenniejszy drezdenecki posąg trafił do muzeum.
A, proszę mi wierzyć, że wyprowadzenie - po ponad trzydziestu wąskich, zabiegowych i ciemnych schodach - delikatnego, ważącego około trzystu kilogramów przedmiotu, to wyczyn nie lada. Pozostałych schodów; od poziomu chóru do ziemi, nawet nie wspomnę, bo to przysłowiowy „pryszcz” w porównaniu z tym, co było powyżej.
WIELKIE DZIĘKI!
Jesteśmy Waszymi dłużnikami i z przyjemnością spełnimy każdą Waszą zachciankę. Jeśli podołamy oczywiście. Mam nadzieję, że wszystkie Wasze plakaty promujące wszelakie strażackie inicjatywy będą dziełem naszych rąk. I oprogramowania. Bo takiej przysłudze podołamy z pewnością.

Korzystając z okazji pragnę podziękować również Ks. Proboszczowi Dariuszowi Kaczyńskiemu, który łaskawie uległ naszym (namolnym dość) prośbom w zgodził się przekazać rzeźbę w depozyt.
Dziękujemy również ekipie dyrektora Kubasika i wszystkim, którzy wspomagali na duchowo. Panu Bronkowi – strażnikowi klucza też dziękujemy.

W najbliższym czasie rzeźbę będzie można oglądać w muzeum. Zapraszamy.
E. Kułakowska

 

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl