Treść strony

Mikołajki z panią Burmistrz

 

Zgodnie z od kilku lat wypracowaną tradycją Burmistrz Drezdenka w towarzystwie Św. Mikołaja odwiedza najmłodszych mieszkańców naszej gminy w dniu tzw. Mikołajek. Pani Burmistrz - Karolina Piotrowska, która zarządzała powozem reniferów, aby wszędzie na czas dowieźć Świętych Mikołajów. W role najpopularniejszej postaci grudnia, wcielili się radni: Damian Matela - Libera, Łukasz Kołwzan i Tomasz Walczak. Odwiedziliśmy najmłodszych w obu drezdeneckich przedszkolach, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP w Trzebiczu, SP w Niegosławiu, OREW Drezdenko, a także małych i dużych pacjentów w Szpitalu Powiatowym na Oddziale Pediatrycznym i ZOLu. Na widok czerwono ubranej ekipy uśmiechali się wszyscy. Jak niewiele potrzeba, aby rozweselić choć na chwilę mijanego człowieka na ulicy. Kierowcy mijanych samochodów trąbili klaksonami, przechodnie machali dopytując o prezenty, najwięcej emocji było oczywiście wśród grup i oddziałów przedszkolnych.

Słodycze w takim dniu są najbardziej pożądane przez dzieci i nieważne lizak, batonik, wafelek czy czekoladka, słodki podarunek cieszył szalenie. Dzieci wyczekiwały niecierpliwie, ale były takie grupy, które czekały nie tylko na wizytę Mikołaja, ale także chciały obdarować gości własnoręcznie wykonanymi rysunkami, upieczonymi i ustrojonymi piernikami, a jak pachniały… Kilkoro przedszkolaków poza Mikołajami, rozpoznawało także Panią Karolinę, krzycząc z daleka, „Dzień dobry pani Burmistrz”. Były uśmiechy, uściski i przytulanki, bo jak najprościej podziękować takim gościom, w takim dniu. Mikołaje są kochane mówili odważniejsi i zadowoleni ze spotkania.

Po raz pierwszy do listy odwiedzanych placówek dołączyły szkoły w Niegosławiu oraz Trzebiczu i to chyba tam właśnie było najuroczyściej. Uczniowie najmłodszych klas zebrani na holu, wraz z nauczycielami, oficjalnym powitaniem i oczywiście słodkimi niespodziankami.

Już myślimy jak to zorganizować, aby w przyszłym roku zawitać we wszystkich szkołach i przedszkolach gminy Drezdenko.

 

Tomasz Walczak

 • Mikołajki z Panią Burmistrz

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl