Treść strony

Gmina Drezdenko złożyła deklarację udziału w ogólnopolskim projekcie pn. „Obywatel cyfrowej przyszłości – wzrost aktywności obywatelskiej w obszarze kompetencji cyfrowych w woj. lubuskim”. Projekt realizowany jest przez Fundację „Edukacja Bez Barier – Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jego celem jest przeszkolenie seniorów w zakresie korzystania z internetu w życiu codziennym oraz e-usług publicznych. Na zajęciach nauczą się Państwo korzystać z video rozmów, robić zakupy online, obsługiwać maila,  rejestrować się przez Internet do lekarza i wiele innych.

Projekt zakłada, że 75 seniorów w wieku 65+ z terenu naszej gminy ma możliwość uczestniczenia w BEZPŁATNYCH warsztatach szkoleniowych obejmujących naukę praktycznych czynności związanych z korzystaniem z nowoczesnych urządzeń – tabletów, aparatów cyfrowych, drukarek, skanerów. Oprócz warsztatów pozyskamy nowoczesny sprzęt, który będzie służył mieszkańcom gminy.
Zajęcia będą  obywały się w Drezdenku, w grupach po 10 osób, najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych. Gmina nie zapewnia dojazdu. W ramach projektu odbędzie się 15 trzygodzinnych spotkań z instruktorem. Przewidywany czas trwania szkolenia to okres 8 tygodni (zakładane 2 spotkania w tygodniu). Poziom szkoleń będzie dostosowany do wymagań uczestników zatem w zajęciach mogą wziąć udział osoby zupełnie początkujące. Organizator zapewnia sprzęt do praktycznych ćwiczeń oraz dostęp do Internetu.  

Zainteresowani muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, deklarację uczestnictwa oraz oświadczenie uczestnika projektu zgłaszając się do Urzędu Miejskiego w Drezdenku pok. 111, Tel. 96 762 29 58

 

 • ULOTKA

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl