Treść strony

Polsko – Niemieckie Zawody MTB – Drezdenko 2019

  • -

Projekt pn. „Polsko – Niemieckie Zawody MTB – Drezdenko 2019” został dofinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów (FMP) EUROREGIONU PRO EUROPA VIADRINA dla Program Współpracy INNTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Wydarzenie główne - zawody kolarskie odbyły się  w Drezdenku - 23.06.2019 r. w Nadleśnictwie Smolarz. W zawodach uczestniczyli sportowcy z różnych terenów Polski, rodziny z dziećmi, mieszkańcy naszej Gminy, którzy mieli możliwość spędzić miło czas, dopingując swoich bliskich w rajdzie zorganizowanym w przepięknych leśnych plenerach.

Impreza sportowa, która otrzymała wsparcie finansowe w wysokości  8.772,36 tys. euro ze środków UE pozwoliła na pogłębienie współpracy partnerskiej polsko-niemieckiej oraz stała się inspiracją do kolejnych małych projektów, które Gmina będzie realizować w następnych latach.

Wyścigi kolarskie, zorganizowane w ramach współpracy z Zachodnią Ligą MTB, zrzeszyły liczne grono odbiorców, a wyznaczone trasy rowerowe, dla zawodników w kategorii Mini 24 km oraz Mega 48 km, wiodące przez piękne tereny leśne były dużym wyzwaniem sportowym. Impreza była również świetną promocją naszych pięknych terenów turystycznych, co wielokrotnie podkreślali goście w opiniach udzielonych dla lokalnych mediów.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Budowa placu rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Niegosław

 

YLj3Z180y3gAAAABJRU5ErkJggg==                                 SvoR9B8cAf8fKZcFkyepP8AAAAAASUVORK5CYII=                          Fo3PYkpKQtnM7CrTNloWREbied3t9a7rDXrG25riRpwnzFOfl43pB6ZRpFapwC4+MvIywcAEuu6RHc79uVKEK5cEjI28VqlDZqCJvFR5bVJG3Co8tqshbhccWVeStwmOLKvJW4TEF8P+JftfcmRFqDAAAAABJRU5ErkJggg==      

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja pn. „Budowa placu rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu  w miejscowości Niegosław” ma na celu rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przedmiotem projektu jest  inwestycja polegająca na budowie placu rekreacyjnego wraz z budynkiem socjalnym o konstrukcji kontenerowej, wiatą rekreacyjną, betonowym grillem, placem zabaw dla dzieci, miejscem postojowym dla samochodów osobowych, stojakami na rowery, zbiornikiem bezodpływowym na nieczystości oraz  ogrodzeniem i zagospodarowaniem terenu.  

Zakładany zakres realizacji projektu pozwoli na osiągnięcie założonych celów poprzez poprawę dostępności i atrakcyjności rekreacyjnej na obszarach wiejskich -  będzie przyjazna do życia poprzez zapewnienie dla mieszkańców łatwego dostępu do rekreacji, spotkań, organizacji imprez kulturalnych, a tym samym przyczyni się do ich większej aktywizacji.

Projekt poprawi atrakcyjność rekreacyjną i turystyczną, pośrednio wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego i rozwoju okolicznych gospodarstw agroturystycznych i miejsc noclegowych. Powstała infrastruktura będzie ogólnodostępna (nie będą pobierane żadne opłaty), co wpłynie na propagowanie dobrostanu społecznego.

Realizacja operacji przyczyni się do „ożywienia” miejsca rekreacji, a także spotkań i integracji grup defaworyzowanych (osoby starsze, kobiety, dzieci), co wpłynie na zwiększenie więzi społecznych i więzi sąsiedzkich oraz podniesie atrakcyjność turystyczną miejscowości.

Produkt Wypoczynkowy Ziemi Drezdeneckiej „Brzegiem Historii i Turystyki" ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze

 

AAOckvANVW+VAAAAAElFTkSuQmCC

Produkt Wypoczynkowy Ziemi Drezdeneckiej „Brzegiem Historii i Turystyki" ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze

Realizacja projektu ma na celu propagowanie rozwoju turystyki nawiązując do zasobów przyrodniczych i kulturowych regionu dziedzictwa rybackiego.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

  1. Cykl filmów o akwenach w Gminie Drezdenko - informacje na temat atrakcji przyrodniczych i historycznych, które znajdują się wokół danego jeziora, czy rzeki tj., ciekawych miejscach, zabytkach, szlakach, bazie turystycznej oraz noclegowej, miejscach parkingowych. Dodatkowo w każdym filmie będą informacje na temat proekologicznego zachowania oraz ochrony środowiska podczas korzystania ze zbiorników wodnych i innych atrakcji regionu.
  2. Filmy - opisujące historię Gminy Drezdenko z uwzględnieniem jezior i rzek znajdujących się na terenie oraz ich wpływie na kształtowanie się gospodarki i kultury.
  3. Utworzenie strony internetowej, na której zamieszczone będą wyprodukowane filmy oraz dostępna będzie wyszukiwarka łowisk i atrakcji turystycznych.
  4. Foldery ze zdjęciami obiektów wodnych i innych atrakcji oraz kody QR, pod którymi będą „kryły” się opowiadające o nich filmy.
  5. Tablice informacyjne przy zbiornikach wodnych, na których umiejscowione będą opisy miejsc oraz kody QR z filmami dotyczącymi danego obiektu. Dzięki realizacji filmów nastąpi stworzenie innowacyjnego wirtualnego przewodnika wycieczki oraz połowów. W każdym z filmów będzie prowadzona edukacja ekologiczna oraz zachęcanie turystów m.in. do korzystania z wycieczek pieszych, czy jazdy rowerem.
  6. Geocaching – gra miejska, szukanie skarbów. Wykonane zostaną skrytki w pobliżu akwenów wodnych, a ich poszukiwanie będzie połączone z nauką ekologii oraz promowaniem dziedzictwa kulturowego.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, Programu Operacyjnego RYBY na lata 2014-2020 w wysokości 85%, co stanowi kwotę 71 740,00 zł.

Zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym realizacja projektu będzie realizowana w 2019 roku.

Budowa wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Goszczanowo

 

wOfo2MQmkVoHAAAAABJRU5ErkJggg==                      x+wAzFT6Yrg7AAAAABJRU5ErkJggg==             XZiXFjzJcuAAAAABJRU5ErkJggg==           HwryZkUQGUqyAAAAAElFTkSuQmCC  C8RMVBtRJzAAAAABJRU5ErkJggg==

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

 

Operacja pn. „Budowa wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Goszczanowo” ma na celu rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt wpisuje się w realizację celów Lubuskiej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD BRAMA LUBUSKA - jako miejsce przyjazne do życia. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy mają łatwy dostęp do rekreacji. Inwestycja poprawi dostępność i atrakcyjność rekreacyjną na obszarach wiejskich -  będzie przyjazna do życia poprzez zapewnienie dla mieszkańców miejsca rekreacji, spotkań, organizacji imprez kulturowych.

Projekt poprawi atrakcyjność rekreacyjną i turystyczną, powstała infrastruktura będzie ogólnodostępna, co wpłynie na propagowanie dobrostanu społecznego.

Realizacja operacji przyczyni się do „ożywienia” miejsca rekreacji, a także spotkań i integracji grup defaworyzowanych (osoby starsze, kobiety, dzieci), co wpłynie na zwiększenie więzi społecznych i więzi sąsiedzkich oraz podniesie atrakcyjność turystyczną miejscowości.

 

 

"Budowa ścieżki rowerowej na dawnym nasypie kolejowym w Gminie Drezdenko - etap II"

mThydVAAAAAElFTkSuQmCC

Beneficjent:

GMINA DREZDENKO

wartość projektu

1 228 447,44 zł

dofinansowanie z UE 800 651,42 zł

Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020

Oś priorytetowa 3. Gospodarka niskoemisyjna

Działanie 3.3. Ograniczenie niskiej emisji w miastach

Poddziałanie 3.3.1 Ograniczenie niskiej emisji w miastach  - projekty realizowane poza formułą ZIT

 

 

Zakres projektu „Budowa ścieżki rowerowej na dawnym nasypie kolejowym w Gminie Drezdenko – etap II” obejmuje budowę ścieżki rowerowej w Gminie Drezdenko na terenie 3 obrębów: Trzebicz Nowy, Osów oraz  Trzebicz. Celem głównym projektu jest poprawa mobilności w Gminie Drezdenko poprzez budowę ścieżki rowerowej spełniającej głównie funkcję korytarza transportowego prowadzącą do substytucji innych form transportu. Natomiast postawienie na niskoemisyjny środek transportu – rower, obok transportu zbiorowego, który pełnić będzie jednocześnie funkcję dojazdu do pracy oraz formę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy, będzie alternatywą dla osób korzystających z transportu samochodowego. Cele szczegółowe:

  • zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i negatywnego wpływu na środowisko,
  • zmniejszenie hałasu komunikacyjnego, poprawa klimatu akustycznego Gminy,
  • zwiększenie długości ścieżek rowerowych,
  • wzrost poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego,
  • spadek ilości transp. samochodowego na rzecz transportu rowerowego i zwiększenie ilości osób korzystaj. z trans. rower.
  • poprawa integracji indywidualnego transportu ekologicznego z siecią komunikacji publicznej,
  • poprawa stanu zdrowia mieszkań. oraz wzrost atrakcyjności Gminy jako miejsca zamieszkania.

Grupy docelowe: mieszkańcy dojeżdżający do zakładów pracy, miejsc użyteczności publicznej, rowerzyści rekreacyjni niezaawansowani, rowerzyści z dziećmi, potenc.użytkow.,którym brakuje infrastruktury rowerowej. Wskaźniki projektu: 1.Długość´ wspartej infrastruktury rowerowej [km]: 2,90 km 2.Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych (CI 34):11,89 tony równoważnika CO2/rok 3.Liczba projektów, w których sfinansowano koszty racjonalnych usprawnień dla osób z niepełnosprawnościami -1 szt.

  • IMG_8340
  • IMG_8347
  • IMG_20190917_115610
  • PART_1568

POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY Drezdenko - Winsen (sprawozdanie)

 

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

Od 22  do 25 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku  gościła grupa młodzieży ze szkoły z Winsen. Była to pierwsze takie przedsięwzięcie w naszej placówce. Była to czternastoosobowa grupa młodzieży wraz z trójką opiekunów . Goście z Niemiec zakwaterowani byli w Karczmie Lubiatka w Lubiatowie.  Program wizyty gości był bogaty i różnorodny. Przez cały czas nasi uczniowie towarzyszyli swoim niemieckim partnerom w realizacji poszczególnych punktów programu, który na prośbę gości ewaluował.

   Dzień 1  22 października 2019 roku

    Cała szkoła zaangażowała się w  przyjęcie gości. Towarzyszył nam ogromny stres, bo każdy chciał dobrze wypaść. Szkoła wysprzątana, Panie z kuchni upiekły przepyszny placek, woda na herbatkę gotowa…. Tylko goście mają problemy z dojazdem- korki na drogach. Nasi  uczniowie, czekając na kolegów  z wymiany , „ szlifują” słówka i coraz bardziej się denerwują, czy  dadzą sobie radę.

Późny przyjazd w wieczornych godzinach pozwolił jedynie na przywitanie, rozlokowanie naszych gości, zapoznanie z planem dnia następnego. Goście zaznajomili się z topografią  miejscowości,  odwiedzili piękny teren rekreacyjny znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Karczmy Lubiatka. Urokliwe miejsce wśród przepięknych lubiatowskich krajobrazów,  zaangażowanie i miła obsługa personelu  - bez wątpienia pozytywnie nastroiły naszych gości  po wielogodzinnej podróży, do kolejnego dnia zapowiadającego się emocjonująco i ciekawie.

Dzień 2   23 października 2019 roku

      Od 7.30  nasi uczniowie gotowi byli do przywitania  gości. Zdenerwowani, niepewni ale pełni ochoty do wspólnej zabawy. Parę minut przed  ósmą na naszą szkolną zajezdnię zajechał wielki żółty autobus. Na korytarzach wyczuwa się podniecenie, radość i zaciekawienie. Wszyscy wyszliśmy ich przywitać i zaprosić do szkoły.  W świetlicy szkolnej nastąpiło oficjalne przywitanie przez Panią Dyrektor. Nasi tłumacze ( Joanna Kozłowska, Anna Kostuś, Wioletta Ruszkowska, Aleksandra Paziewicz)  mieli wiele do roboty. Jeden z niemieckich uczniów dzień wcześniej miał urodziny ,więc zaśpiewaliśmy niemieckie sto lat i oczywiście nasze polskie, a uczeń dostał prezencik- polskie słodkości. Młodzi przyglądali się sobie i po powitaniach , bez granic i zażenowania , zaczęli ze sobą rozmawiać i tworzyć  tak zwane pary robocze. Bez namysłu ruszyli dwójkami, trójkami do zwiedzania szkoły i zapoznawania się. Czas szybko mijał i musieliśmy ruszać do pierwszych zadań.  Pomarańczowym autobusem ruszyliśmy do lasu, a raczej w dzikie tereny. Chcieliśmy pokazać Rezerwat Przyrody z jeziorem Łubówko. Naszym przewodnikiem był Pan  Tomasz Jerczyński pracownik Nadleśnictwa „Smolarz”. Poznaliśmy zasady zachowania się na terenie rezerwatu, jakie drzewostany możemy znaleźć i jakie zwierzęta zamieszkują ten teren. Pogoda nam dopisywała i widoki zapierały dech. Nasi goście urzeczeni krajobrazem wykonywali mnóstwo zdjęć, którym towarzyszył zachwyt. Po spacerze i poszukiwaniach drzew, wszyscy rozłożyliśmy się na pomoście zajadając drożdżówki i popijając je soczkiem . Pełne lenistwo. Niestety czekał nas spacer do wieży widokowej w Zagórzu. Tam poczekaliśmy na autobus, który przywiózł całą gromadkę do szkoły na obiad. Zmęczeni ale zadowoleni szybko pochłonęliśmy jedzenie i pożegnaliśmy naszych Gości z Niemiec. Ale nie na długo, bo już o 18.00 spotkaliśmy się ponownie  na wspólnej dyskotece w szkole.  Tańce w grupie, tańce w parach i pociąg- nic nam nie było obce.

 Dzień 3  24 października 2019 roku

     Od godziny 8.00 już byliśmy razem. Dzień miał być równie emocjonujący jak poprzedni. Młodzież wymieniła się informacjami na temat segregacji śmieci, przeróbki odpadów. Następnie wzięliśmy udział w grze wirtualnej na ten temat. Zajęcia edukacyjne ale na wesoło. O 11.30 ruszyliśmy zwiedzać zabytki naszego miasta.  Zainteresowanie naszych gości było bardzo ogromne. Odwiedziliśmy kompleks pałacowy, muzeum. Skorzystaliśmy z gościnności gospodarzy i dokładnie zwiedziliśmy te obiekty. Niestety czas nas gonił , więc resztę zabytków mogliśmy obserwować tylko zewnętrznie. Wielkie zainteresowanie wzbudził nasz Park Kultur Świata i miniatury. Wróciliśmy do szkoły , a tam czekali na nas przedstawiciele urzędu - Pani Burmistrz Karolina Piotrowska i opiekun projektu Pani Anna Oźminkowska- razem zjedliśmy obiad i pożegnaliśmy się , ale już o godzinie 18.00- spotkaliśmy się ponownie. Harcerze z drużyny „Szamani” przygotowali grę terenową pełną wesołych  zadań. I znowu okazało się że język nie stanowi bariery ,tam gdzie młodość i zabawa. Po tych harcach czekało  ognisko i kiełbaski. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki, chociaż już czuć było smutek. To ostatnie chwile razem . Przyszedł czas rozstania i…polały się łzy. Tylko parę dni, a zawiązały się przyjaźnie. Dobrze, że jest era fb. Ledwo się rozstali, a już rozmawiali na portalach społecznościowych. Należy nadmienić, że nie tylko młodzi  zżyli się z sobą- opiekunowie również bardzo się ze sobą związali też wymienili adresy.

 Dzień 4  25 października 2019 roku

Delegacja z naszej szkoły pojechała do „Lubiatówki” pożegnać gości. Pani Dyrektor Beata Machelska wraz ze słowami podziękowania za wizytę zawiozła prowiant na drogę, aby umilić czas podróży powrotnej.  Nastąpiło podsumowanie spotkania i ustalenie dalszych planów na kolejne wymiany młodzieży. Uczniowie byli i są bardzo zadowoleni z projektu, chociaż od „gadania” bolały buzie i … ręce. Minęło już troszkę czasu od tych dni , a znajomości nie bledną tylko , dzięki fb, coraz lepiej się rozwijają.

Realizacja projektu została dofinansowana ze środków w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) .

Opracowała: Anna Lesiak

  • 20191024_122210
  • 20191024_142801
  • 20191023_100029
  • 20191023_121928
  • 20191023_131025
  • 20191024_191247
  • 20191024_191104
  • 20191024_110114
  • -

Budowa Sali Wiejskiej w Marzeninie

                                        wOfo2MQmkVoHAAAAABJRU5ErkJggg==      x+wAzFT6Yrg7AAAAABJRU5ErkJggg==     XZiXFjzJcuAAAAABJRU5ErkJggg==     HwryZkUQGUqyAAAAAElFTkSuQmCC     C8RMVBtRJzAAAAABJRU5ErkJggg==

Operacja pod nazwą „Budowa Sali Wiejskiej w Marzeninie” została zrealizowana w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objęta Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, Priorytet „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”

Operacja ma na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Zapewni udział społeczności wiejskiej w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych oraz integracyjnych poprzez budowę Sali Wiejskiej w Marzeninie.

Poziom dofinansowania z Programu wynosi  500.000,00 zł.

Dzięki realizacji projektu znacznie zwiększy się atrakcyjność miejscowości. Sala będzie stanowić centrum kulturalne dla mieszkańców wsi, pomoże zaistnieć wydarzeniom artystycznym dotychczas nieosiągalnym z powodu braku dostępności odpowiedniego lokum. Umożliwienie dostępu dla wszystkich mieszkańców poprawi redukowanie uprzedzeń sąsiedzkich, ułatwi tworzenie lokalnych grup twórczych i integrację społeczną. Uprości odbiór sztuki dostępnej do tej pory jedynie w większych miejscowościach.

 

 

Zdalna Szkoła - laptopy i tablety dla szkół

                                          gAAAABJRU5ErkJggg==

B2xf9e8fipeRAAAAAElFTkSuQmCC

Gmina Drezdenko pozyskała dzięki programowi „Zdalna Szkoła” i  „Zdalna Szkoła Plus” Osi Priorytetowych dla programu Polska Cyfrowa; laptopy i tablety dla szkół w celu użyczenia najbardziej potrzebującym uczniom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Sprzęt trafi również do nauczycieli. Otrzymana kwota na sprzęt to 165 tys. zł.

                                                                                                                 AemqJFMTjgJaAAAAAElFTkSuQmCC

 

 

Teren rekreacyjny w Zielątkowie

4PQgc2SJGiOAIAAAAASUVORK5CYII=

W Zielątkowie odebrano teren rekreacyjny, który został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mieszkańcy mogą cieszyć się z nowego miejsca, gdzie aktywnie będą spędzać czas dzieci, młodzież, jak również seniorzy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje rekreacyjne typu: orbitrek, wioślarz, zjazd liniowy, gra slalom, mini golf, piaskowe pole zabaw, będą cieszyć się zainteresowaniem wśród aktywnych mieszkańców Zielątkowa i Naszej Gminy. Dla osób starszych będzie to miejsce odpoczynku, spotkań w kręgu znajomych, pozwalające na integrację społeczności lokalnej. Można cieszyć się z miejsca przyjaznego, w otoczeniu natury, nie tylko przeznaczonego do spędzenia czasu wolnego, ale również do rekreacji, rozwoju pasji i zainteresowań najmłodszych.

  • IMG-20201012-WA0004
  • IMG-20201012-WA0007
  • IMG-20201012-WA0022

Dofinansowanie funkcjonowania żłobka

Gminie Drezdenko udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 2 135 573,82 zł na funkcjonowanie żłobka, wartość całego projektu wynosi 2 512 439,79 zł.
Głównym założeniem projektu jest powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 6 Regionalny Rynek Pracy, Działanie 6.4 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
Otrzymane dofinansowanie pozwoli na utrzymanie bieżącej działalności żłobka, w tym koszty zatrudnienia personelu, zakup pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia, koszty eksploatacji budynku, zakup środków czystości i higienicznych, szkolenia dla personelu.
Zadania przewidziane w projekcie, mają na celu zaspokojenie potrzeb najmłodszych mieszkańców naszej gminy, możliwość realizacji zajęć sensorycznych wspierających rozwój psychomotoryczny dzieci do lat 3, stworzenie przyjaznego i bezpiecznego miejsca pobytu, rozwoju umiejętności niezbędnych do dalszej edukacji przedszkolnej.
 
 
 

Polsko - Niemieckie spotkania podczas obchodów 75 - lecia OSP w Drezdenku

 
Polsko-Niemieckie spotkania podczas obchodów 75-lecia OSP w Drezdenku! ????????????????????????
W czwartkowy wieczór powitaliśmy w Drezdenku gości z niemieckiego miasta partnerskiego Winsen nad Luhe. W skład delegacji weszli: burmistrz Andre Wiese, przewodniczący rady powiatu Harburg – Rudolf Meyer, zastępca komendanta trzymającego pieczę nad 13 jednostkami straży pożarnej z terenu Winsen – Jens Peter Wreide oraz druhny i druhowie z tychże jednostek.
Było dla nas ogromną radością, że chcieli wraz z nami świętować 75-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku. Wizyta była okazją do zaprezentowania naszej drezdeneckiej remizy oraz strażackiego sprzętu. Nie zabrakło wymiany doświadczeń i wielu rozmów o podobieństwach i różnicach w funkcjonowaniu straży w naszych krajach oraz planów na wspólny obóz dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Nasi goście wzięli udział w uroczystym apelu na Placu Wileńskim, podczas którego jednostka OSP odznaczona została złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” i otrzymała od Państwowej Straży Pożarnej samochód - podnośnik hydrauliczny – z 25 - metrową drabiną. Delegacja z miasta partnerskiego kibicowała także naszym drużynom na miejsko-gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Z tej okazji przygotowała także mini wystawę zdjęć ze swoich akcji ratunkowych.
Wyjątkowy prezent z okazji tak zacnego jubileuszu jednostki przygotował jej wieloletni prezes druh Lech Cabel. Z pomocą Biblioteki w Drezdenku wydał bogato ilustrowany zdjęciami album pt. "75 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku". Jesteśmy zachwyceni tą publikacją
To były niesamowicie intensywne dni! Za ich piękne przygotowanie dziękuję moim współpracownikom oraz druhom z OSP Drezdenko!
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków unijnych Funduszu Małych Projektów programu INTERREG VA ????????
  • 285151512_1213786922701793_1120275211009781121_n
  • 285280889_1213787382701747_4329941395263843990_n
  • 285287412_1213787572701728_947088499365809343_n
  • 285313667_1213787352701750_1824036048431026191_n
  • 285328851_1213787402701745_6573292847239755714_n
  • 285349866_1213787629368389_4089692035210974457_n
  • 285351508_1213787546035064_3066023946467937480_n
  • 285357516_1213788252701660_8123319150001129280_n
  • 285367431_1213787366035082_8305186088609426824_n
  • 285406886_1213787436035075_351674072115978768_n
  • 285436577_1213787362701749_995077122952035451_n
  • 285449000_1213787332701752_3129481211120932941_n
  • 285483909_1213787556035063_3286498628831335921_n
  • 285526426_1213787409368411_3947594882472523534_n

Budowa sieci wodociągowej - przesyłowej z m. Drezdenko do m. Kosin oraz budowa sieci wodociągowej w m. Karwin

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. „Budowa sieci wodociągowej - przesyłowej z m. Drezdenko do m. Kosin oraz budowa sieci wodociągowej w m. Karwin” mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców oraz ulepszenie infrastruktury technicznej związanej z zaopatrzeniem w wodę poprzez budowę sieci wodociągowej z m. Drezdenko do m. Kosin oraz dla miejscowości Karwin

współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Dzięki realizacji inwestycji w miejscowości Karwin zapewniono odpowiednią jakość wody dla mieszkańców. Wskaźniki, które osiągnięto to: zbiorowe zaopatrzenie w wodę (km) 6,91, liczba przyłączy wodociągowych 39 szt. Inwestycja przyczyniła się do zapewnienia mieszkańcom dostępu do wysokiej jakości wody pitnej, spełniającej normy polskie i europejskie, poprawę stanu podstawowej infrastruktury komunalnej i technicznej na obszarach wiejskich oraz  podniesienie standardu i warunków życia na wsi.

Budowa strefy aktywności i rekreacji z Miasteczkiem Ruchu Drogowego w Drezdenku

Ae5A9AzdmOeDAAAAAElFTkSuQmCC9yUDIwAAAAASUVORK5CYII=

Operacja w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.
Jest to inwestycja polegająca na budowie strefy aktywności i rekreacji z Miasteczkiem Ruchu Drogowego w Drezdenku. Zakres rzeczowy obejmuje takie elementy jak: ścieżka rowerowa, tereny roślinne i nasadzenia zieleni, stojaki na rowery, urządzenia do rekreacji i wypoczynku, przeszkody bezpieczeństwa ruchu drogowego, m. in: głaz do wspinaczki, pochylnia, równoważnia, łezka, piaskownica, rynna, slalom, sygnalizatory świetlne oraz znaki drogowe i instalacje elektryczneobiekty małej architektury, instalacje elektryczne.
Realizacja projektu poprawi dostępność i atrakcyjność rekreacyjną - dzięki utworzeniu infrastruktury niedostępnej dotychczas w gminie Drezdenko. Infrastruktura ta będzie przyjazna do życia poprzez zapewnienie mieszkańcom, w tym dzieciom, młodzieży, rodzinom, seniorom miejsca do rekreacji, spotkań, organizacji imprez o różnym charakterze, uzyskania uprawnień karty rowerowej, przyczyniając się do większej aktywności społeczności lokalnej. Poprawi się dzięki temu atrakcyjność rekreacyjna, podniesie rangę gminy jako przyjazne miejcse do uprawiania aktywności fizycznej i zabaw. Powstała infrastruktura będzie ogólnodostępna, co wpłynie na propagowanie dobrostanu społecznego. W bezpośredniej lokalizacji z halą sportowo - rekreacyjną będzie można zorganizować różne zawody, spotkania, warsztaty, na których lokalni przedsiębuorcy będą mogli wystawiać swoje produkty lub promować usługi. Miasteczko ruchu drogowego pozwalać będzie na naukę bezpiecznej jazdy na rowerze, edukacji, przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym już od najmłodszych lat.
Kwota dofinansowania z PROW wynosi 82.696 zł

n9PR33PL19S1QAAAABJRU5ErkJggg==8HXCFri09g9AAAAAAASUVORK5CYII=

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Klesno

Ae5A9AzdmOeDAAAAAElFTkSuQmCC9yUDIwAAAAASUVORK5CYII=

Celem operacji jest bezpieczny dojazd mieszkańców gminy do terenów rekreacyjnych oraz do Nadleśnictwa Smolarz, a także bezpieczny dojazd do drogi wojewódzkiej nr 160.

Gminie Drezdenko przyznano pomoc w kwocie 897.545 zł. Jest to operacj atypu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Droga będzie łączyć jednostki osadnicze z istniejącą drogą publiczną, zapewni bezpośredni dostęp do siedziby Nadleśnictwa Smolarz oraz Leśnego Centrum Przyrodniczo - Edukacyjnego. Remont rozwiąże problemy z odwodnieniem odcinka drogi i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

9k=Z

9yUDIwAAAAASUVORK5CYII=

W dniu 18.12.2020 została podpisana umowa pomiędzy Gminą Bytom Odrzański a Województwem Lubuskim o dofinansowanie projektu pn.:

Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie gmin Bytom Odrzański, Szprotawa, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Otyń, Szczaniec, Ośno Lubuskie, Santok i Witnica”,

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020, Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura Działanie 4.1 „Przeciwdziałanie katastrofom naturalnym i ich skutkom”

Jest to projekt partnerski. Liderem projektu jest Gmina Bytom Odrzański natomiast partnerami są: Gmina Szprotawa, Gmina Sulęcin, Gmina Szczaniec, Gmina Drezdenko, Miasto Kostrzyn Nad Odrą, Gmina Nowe Miasteczko, Gmina Otyń, Gmina Szczaniec, Gmina Ośno Lubuskie, Gmina Santok oraz Gmina Witnica.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności zapobiegania zdarzeniom powodującym zagrożenie środowiska naturalnego, życia i mienia mieszkańców oraz likwidacji ich skutków na obszarze gmin partnerskich i całego województwa lubuskiego.

Przedmiotem niniejszego projektu jest przedsięwzięcie związane z realizacją działań poprawiających bezpieczeństwo pożarowe oraz powodziowe, poprzez inwestycje z zakresu doposażenia jednostek ratowniczych w sprzęt ratowniczy (samochody strażackie i wyposażenie ratownictwa technicznego, przeciwpożarowego i wodnego) oraz infrastruktury przeciwpowodziowe.

Realizacja projektu pozwoli na uzupełnienie braków w zakresie wyposażenia, w tym zwiększy poziom bezpieczeństwa, szybkość i skuteczność działań ratowniczych w zakresie ratownictwa pożarowego, wodnego i technicznego na obszarze objętym projektem. Jednostki OSP objęte projektem będą efektywniejsze w swoim działaniu, w szczególności w zakresie likwidacji szkód powodziowych, tego sprzętu bowiem brakuje najbardziej. Dzięki pojazdom zdolnym poruszać się w trudnym terenie – uterenowione samochody, jak również dzięki specjalistycznemu wyposażeniu do ratownictwa wodnego (zapory wodne, skuter, pompy wodne i inne specjalistyczne wyposażenie) poprawi się ochrona przeciwpowodziowa obszaru całego województwa. Jednostki OSP, dzięki nowym pojazdom ratowniczo-gaśniczym będą mogły uczestniczyć w akcjach usuwania skutków pożarów, jak również skutków kataklizmów, przy jednocześnie niskich nakładach eksploatacyjnych. W poszczególnych gminach objętych projektem będzie można też szybciej liczyć na pomoc, bowiem do zdarzenia, katastrofy, wypadku, pożaru czy powodzi lub zalania zostanie oddelegowana właściwie wyposażona jednostka OSP objęta niniejszym projektem, a zlokalizowana znacznie bliżej miejsca zdarzenia niż powiatowe jednostki PSP. Dlatego też przedmiotowy projekt jest bardzo ważny do realizacji. Ponadto powyższe jednostki staną się ważnym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Skróceniu ulegnie czas reakcji jednostek pożarniczych na wszelkie zagrożenia. Natomiast krótszy czas dojazdu oznacza ograniczenie kosztów negatywnych skutków pożarów, lokalnych podtopień, wypadków drogowych. Strażacy z jednostek OSP objętych projektem dzięki zakupionemu wyposażeniu będą mogli szybko i sprawnie uwalniać ofiary zakleszczone w rozbitych pojazdach samochodowych. Wpłynie to zdecydowanie na ograniczenie ofiar wypadków drogowych w powiatach objętych projektem i w całym regionie.

W ramach realizowanej inwestycji Gmina Drezdenko zakupi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiczu średni samochód ratowniczo gaśniczy, z pełnym wyposażeniem do likwidacji zagrożeń dla środowiska i ratownictwa wodnego.

Dzięki realizacji projektu i osiągnięciu poszczególnych wskaźników projekt przyczyni się do realizacji celów takich jak:

  1. Poprawa możliwości podejmowania sprawnych specjalistycznych działań z zakresu ratownictwa pożarowego, wodnego i technicznego (w tym w odpowiedzi na zagrożenia powodziowe, pożarnicze i inne zdarzenia).
  2. Zmniejszenie czasu reakcji na występujące zagrożenia powodziowe, pożarowe oraz inne nagłe zdarzenia i katastrofy na obszarze gmin partnerskich i regionu.
  3. Poprawa stanu sprzętu ratowniczego jednostek OSP Gmin Partnerskich, w tym znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
  4. Powstrzymanie degradacji i niszczenia cennych zasobów przyrodniczych Gmin Partnerskich i Województwa Lubuskiego. 
  5. Poprawa bezpieczeństwa pożarowego oraz powodziowego.
  6. Poprawa możliwości rozwoju gospodarczego i społecznego na obszarze Gmin Partnerskich i Województwa Lubuskiego. 
  7. Poprawa konkurencyjności i atrakcyjności Gmin Partnerskich i Województwa Lubuskiego. 
  8. Poprawa spójności społecznej i terytorialnej Województwa Lubuskiego. 

W ramach projektu przewidziano osiągnięcie następujących wskaźników. 

Produkty

Liczba jednostek służb ratowniczych doposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof – 14 szt. (wsk. obligatoryjny).

Liczba wyremontowanych urządzeń dla celów ochrony przeciwpowodziowej – 0 szt.

Liczba wprowadzonych do użycia systemów monitorowania zagrożeń i systemów wczesnego ostrzegania – 1 szt.

Liczba zakupionych wozów pożarniczych wyposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof – 14 szt.

Rezultaty:

  • Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przeciwpowodziowej (CI 20) – 118 688 os. 
  • Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przed pożarami lasów (CI 21) – 118 688 os. 
  • Wzrost zatrudnienia we wspieranych podmiotach (innych niż przedsiębiorstwa) – 0 EPC
  • Wzrost zatrudnienia we wspieranych podmiotach (innych niż przedsiębiorstwa) – kobiety – 0 EPC
  • Wzrost zatrudnienia we wspieranych podmiotach (innych niż przedsiębiorstwa) – mężczyźni – 0 EP

Projekt realizowany w okresie 01.01.2021–30.06.2022

Całkowita wartość projektu: 15 418 062,00 zł

Kwota dofinansowania: 13 105 352,64 zł

w tym Gmina Drezdenko:

  • Wydatki ogółem: 1 107 767,42 zł
  • Dofinansowanie: 941 602,31 zł
  • Wkład własny: 166 165,11 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Projekt: „Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie gmin Bytom Odrzański, Szprotawa, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Otyń, Szczaniec, Ośno Lubuskie, Santok i Witnica”

hL4AtjuDQFDwBAwBAwBQ8AQMAQMAUPAEIgPBP4PV7+lksogjGQAAAAASUVORK5CYII=

Informuję, że zakończono projekt pt. „Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie gmin Bytom Odrzański, Szprotawa, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Otyń, Szczaniec, Ośno Lubuskie, Santok i Witnica”.

W ramach Osi priorytetowej 4 „Środowisko i kultura”

Działanie 4.1. „Przeciwdziałanie katastrofom naturalnym i ich skutkom”

Ogółem wartość projektu: 16 564 099,30 PLN

Ogółem wydatki kwalifikowalne projektu: 15 687 473,70 PLN

Kwota dofinansowania: 13 334 352,50 PLN

Główny cel projektu to: Poprawa efektywności zapobiegania zdarzeniom powodującym zagrożenie środowiska naturalnego, życia i mienia mieszkańców oraz likwidacji ich skutków na obszarze gmin partnerskich i województwa lubuskiego.

Cele szczegółowe:

  • poprawa możliwości podejmowania sprawnych działań z zakresu ratownictwa pożarowego, wodnego i technicznego (w tym w odpowiedzi na zagrożenia powodziowe, pożarnicze i inne),
  • zmniejszenie czasu reakcji na występujące zagrożenia powodziowe, pożarowe oraz inne nagłe zdarzenia i katastrofy na obszarze gmin partnerskich i regionu,
  • poprawa stanu sprzętu ratowniczego jednostek OSP gmin partnerskich, w tym znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Osiągnięto następujące wskaźniki produktu i rezultatu:

  • Liczba jednostek służb ratowniczych doposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof (szt.) - 16 
  • Liczba wprowadzonych do użycia systemów monitorowania zagrożeń i systemów monitorowania zagrożeń i systemów wczesnego ostrzegania (szt.) - 1
  • Liczba zakupionych wozów pożarniczych wyposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof (szt.) - 15
  • Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przeciwpowodziowej (osoby) – 114.678
  • Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przed pożarami lasów (osoby) – 114.678

W ramach realizacji projektu Gmina Drezdenko zakupiła dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiczu średni samochód ratowniczo gaśniczy z pełnym wyposażeniem do likwidacji zagrożeń dla środowiska i ratownictwa wodnego.

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

  • Dane kontaktowe

    66-530 Drezdenko
    ul. Warszawska 1

  • Godziny urzędowania

    Poniedziałek 7:30 - 16:30
    Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
    Piątek 7:30 - 14:30

  • Telefon

    Tel.: 95 762 02 02
    Fax: 95 762 02 20

    um@drezdenko.pl